„Elvis On Tour” – rocznicowy box jeszcze w 2017 roku?

Nagrania z koncertów i prób Elvisa Presley’a

OnTourNews 40.rocznica śmierci Elvisa Presley’a rozpala wyobraźnię fanów i kolekcjonerów płyt króla rock’n’rolla. W Internecie (i prywatnych rozmowach) mnożą się tytuły potencjalnych rocznicowych albumów. Najbardziej wyczekiwanym wydaje się być oficjalne wydanie „Elvis In Concert” z 1977 roku.
Tymczasem jednak Sony najprawdopodobniej szykuje inną niespodziankę dla miłośników twórczości Presley’a. W ostatnim wywiadzie opublikowanym na łamach magazynu „Tape Op” Matt Ross-Spang, inżynier dźwięku z Memphis, który pracował m.in przy ostatnim projekcie Sony Legacy „Way Down In The Jungle Room” zdradził: „obecnie Sony miksuje kilka koncertów Elvisa oraz jego prób poprzedzających występy 'na żywo’„.
Jedynymi koncertami oraz próbami, które zostały zarejestrowane w tak profesjonalny sposób (multitrack), są te nagrane w marcu i kwietniu 1972 roku na potrzeby filmu dokumentalnego „On Tour”. Czyżby więc Sony przygotowywało się do wydania boxu z okazji 45.rocznicy premiery nagrodzonego Złotym Globem filmu?
Teraz miksuję kilka koncertów oraz prób przed występami 'na żywo’„, wyznał Spang. „(Słyszeć głos Elvisa!) Jest niesamowicie! Przekomarzanie się w studiu jest również niesamowite bo słychać, że Elvis był całkowicie zrelaksowany i w 'swoim żywiole’„.
Pozostaje więc zadać sobie pytanie czy zestaw dedykowany dokumentowi „On Tour” zostanie zrealizowany w formie ogólnodostępnego wydania Sony Legacy (a jeśli tak to czy będzie to wydanie 2CD czy jak w przypadku „That’s The Way It Is” mega boxu) czy też w ramach kolekcjonerskiej serii FTD Label?
Odpowiedzi na te pytania powinniśmy poznać już za kilka tygodni/miesięcy…

(info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29