Pomnik Elvisa Presley’a odsłonięty (ponownie) w… Japonii!

Elvis: Król całego szerokiego świata

Japanpomnik To imponujące jak wielki wpływ Elvis Presley wywarł (i wciąż wywiera) na ludzi na całym świecie. Przed kilkoma dniami ponad tysiąc osób wzięło udział w odsłonięciu pomnika legendarnego wokalisty w japońskim Harborland, Kobe. Statua Presley’a powróciła do Japonii po blisko siedmioletniej nieobecności. Pierwotnie bowiem usytuowana była przed sklepem „Love Me Tender” w miejscowości Harajuku (pozostawała tam od roku 1987 aż do zamknięcia sklepu w roku 2009).
W uroczystym odsłonięciu pomnika w Harborland wziął także udział były premier Japonii, wielki fan Elvisa Presley’a (który nie tylko odwiedził Graceland ale także swoim nazwiskiem sygnował płytę z największymi przebojami artysty), Jun’ichirō Koizumi.
Warto dodać, że w Japonii Elvis Presley zawsze miał i wciąż ma silną grupę swoich fanów. Wielu z nich w latach siedemdziesiątych regularnie przyjeżdżało na występy swojego idola do USA (czasami nie opuszczając ani jednego show podczas całego sezonu w Las Vegas) i spotykało się z nim za kulisami.

(info: Elvis Matters/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29