„The Gospel Side Of Elvis” – wielki koncert już w sierpniu w Rzeszowie

Zaproszenie na spotkanie z Terrym Blackwoodem

Już za kilka tygodni, 25 sierpnia br, na rzeszowskim rynku odbędzie się kolejna duża impreza poświęcona Elvisowi Presleyowi. Koncert „The Gospel Side Of Elvis” koncentrować będzie się na muzyce, która była szczególnie bliska legendarnemu wokaliście – muzyce gospel. Pieśni sakralne, w tym także te wyśpiewane przez lata przez Presleya (czy to w studiu nagraniowym, czy to na scenie bądź też w domowym zaciszu) przypomni męska grupa wokalna The Imperials współpracująca z Elvisem od 1966 roku. Kwartet po raz pierwszy nagrywał z Elvisem podczas legendarnych sesji w Nashville z maja 1966 na których powstał materiał na nagrodzoną Grammy Award płytę „How Great Thou Art”.

W nagraniach nie brał udziału Terry Blackwood (w środku, poniżej Elvisa). Ten dołączył do grupy dopiero gdy zespół został ponownie zaangażowany do pracy dla Elvisa, w roku 1969. Kwartet aż do 1971 roku towarzyszył Presleyowi w studiu nagraniowym (nagrali wspólnie m.in nagrodzony Grammy longplay „He Touched Me”) i na scenie.

Na dzień przed koncertem w Rzeszowie, tj.24 sierpnia br. o godzinie 19:00 polscy fani Elvisa Presleya będą mieli niepowtarzalną szansę spotkać Terryego Blackwooda i wysłuchać jego wspomnień z lat spędzonych u boku gwiazdy rock’n’rolla. Goszczący po raz drugi w naszym kraju Blackwood z pewnością opowie o pierwszym koncercie Elvisa w Las Vegas z 1969 roku a także legendarnych sesjach nagraniowych.
Spotkanie odbędzie się w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego (Rzeszów, ul.Dąbrowskiego 83). Wstęp wolny.

(info: Stowarzyszenie Elvis Lives/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *