W przeddzień 84.rocznicy urodzin Elvisa Presleya

Co w (polskich) mediach słychać

Do kolejnej, 84.,rocznicy urodzin Elvisa Presleya pozostało już tylko kilka dni. Począwszy od 5 stycznia br. oczy fanów z całego świata zwrócone będą, jak co roku, w stronę Memphis i dawnej rezydencji króla, Graceland. To tam odbędą się największe rocznicowe wydarzenia, w tym m.in spotkania z byłymi współpracownikami piosenkarza.

W Polsce także o rocznicy nie zapomniano (choć na nieporównywalnie mniejszą skalę). Również w najbliższą sobotę, 5 stycznia br, w Krakowie odbędzie się rocznicowe spotkanie wielbicieli Presleya z lokalnej grupy Elvis z Krakowa, które swoim występem uświetni Piotr Bugzel.

Ten sam imitator Elvisa wraz z zaprzyjaźnionymi z naszym blogiem Marcinem Życzyńskim oraz Piotrem Skowrońskim (The King’s Friends) będą gośćmi Norbiego w specjalnym odcinku programu telewizyjnego „Jaka to melodia?”.
Zapowiedź programu zamieścił w najnowszym wydaniu tygodnik Tele Tydzień. W krótkiej notatce możemy przeczytać: „na dziś twórcy programu przygotowali wyjątkowe atrakcje ponieważ Norbi będzie gościć… sobowtórów króla rock’n’rolla, Elvisa Presleya. Zapowiada się prawdziwe karnawałowe szaleństwo w rytm niezapomnianych przebojów„.
Teleturniej zostanie wyemitowany w TVP1 w najbliższą sobotę, 5 stycznia br., o godzinie 18:35.

Ten sam magazyn (z programem telewizyjnym) na ostatniej stronie, w dziale kalendarium, zawiera dość obszerne wspomnienie samego Elvisa Presleya. W tekście zatytułowanym „Król jest tylko jeden” można m.in przeczytać o fascynacji artysty Jamesem Deanem.

(info: Tele Tydzień/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *