KSIĄŻKA: „Wszystkie płyty króla”

ELVIS. Wszystkie płyty króla – nowa książka już za kilka tygodni!!!

Pomysł na napisanie tej książki zrodził się wiele lat temu. Po raz pierwszy opowiedziałem o nim *D.J.-Maćkowi!* podczas naszej pogawędki na ławce przed wadowicką biblioteką w przeddzień spotkania autorskiego promującego publikację „Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz” (sierpień 2016). Wówczas, „Wszystkie płyty króla” były jedynie luźnym projektem, który z upływem czasu i godzinami pracy (nie ciężkiej lecz fascynującej bo odkrywanie twórczości Elvisa i artystów nagrywających w tym samym czasie co on było wielką muzyczną przygodą)  przerodził się w pełnowymiarową książkę.
Początkowo dostępną tylko w serwisie Wattpad, gdzie doczekała się ponad tysiąca indywidualnych odsłon a obecnie w tradycyjnej formie drukowanej.

PREMIERA KSIĄŻKI „ELVIS: WSZYSTKIE PŁYTY KRÓLA” JUŻ ZA KILKA TYGODNI!!!

„ELVIS: Wszystkie płyty króla” to historia wszystkich płyt długogrających Elvisa Presleya wydanych przez wytwórnię RCA Victor za życia piosenkarza. Każdy rozdział to osobna historia pełna wspomnień osób zaangażowanych w powstawanie konkretnych albumów (miałem wielka przyjemność rozmawiać z ponad czterdziestoma osobami z otoczenia Presleya), anegdot z sesji nagraniowych, faktów i imponujących statystyk. Pierwsza z dwóch części koncentruje się na latach 1956 – 1966. Czytelnik otrzymuje więc unikalną okazję prześledzenia fonograficznej kariery legendarnego króla rock’n’rolla od chwili wydania jego debiutanckiego albumu poprzez pełne sukcesów lata pięćdziesiąte aż do momentu zrealizowania longplaya „Paradise, Hawaiian Style” będącego ścieżką dźwiękową z filmu pod tym samym tytułem.

Premiera książki przewidziana jest na przełom września i października 2020 roku. W dniu 11 września br. na stronie wydawnictwa MyBook, które zrealizuje publikację ruszyła oficjalna PRZEDSPRZEDAŻ „Wszystkich płyt króla”. Książka dostępna jest w dwóch formatach:

  • Tradycyjnym wydaniu papierowym w cenie 43 PLN (wysyłka za ok.3 tygodnie)
  • Elektronicznym (ebook) w cenie 12 PLN (dostępna od 11 września br)

Tymczasem książka „Elvis. Wszystkie płyty króla” wzbudziła już żywe zainteresowanie lokalnych mediów, za co jako autor jestem bardzo wdzięczny.

„Mieszkaniec Tomic napisał kolejną książkę o Królu Rock’n’Rolla” – WadowiceOnline.pl (9 maja 2020)
„Tomiczanin napisał kolejną książkę o Królu Rock’n’Rolla” – Gmina Tomice (9 maja 2020)
„Tomiczanina hołdy dla króla” – Infokropka.pl (18 lipca 2020)

CDN.

10 komentarzy

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *