„He’s The One In ’71” – Straight Arrow zapowiada kolejne płyty!

Nigdy wcześniej niepublikowane nagrania koncertowe Elvisa Presleya

Wydawnictwo Straight Arrow od wielu lat zajmuje czołowe miejsce na liście najlepszych nieoficjalnych wydawców płyt Elvisa Presleya. Płyty sygnowane przez tą firmę ukazują się stosunkowo rzadko ale jeśli już to są to najwyższej jakości produkty zawierające rzadkie lub często nigdy wcześniej niepublikowane materiały audio z koncertów króla rock’n’rolla.
Tak jest i tym razem. W serwisach internetowych dedykowanych Presleyowi pojawiły się zapowiedzi trzech kolejnych albumów tego wydawnictwa. Pierwszym z nich jest płyta „He’s The One In ’71” zawierająca zapis popołudniowego show (Dinner Show) Elvisa z 28 sierpnia 1971 roku z hotelu International w Las Vegas.
Koncert ten nigdy wcześniej nie był wydany na jakiejkolwiek oficjalnej płycie. Najbardziej zagorzali fani artysty mogli usłyszeć go w bardzo słabej jakości na nieoficjalnych CD-R. Tym razem wydawcy ze Straight Arrow dotarli do oryginalnych taśm francuskiej fanki Marie Chantal Riviere, która była na koncercie i dokonała nagrań. Dzięki temu dźwięk na płycie jest naprawdę bardzo dobry (jeden z najlepszych z amatorsko zarejestrowanych w 1971 roku, jak czytamy w zapowiedziach).
Sam show był także wspaniały. Elvis był w szczytowej formie. W trakcie blisko godzinnego występu wykonał m.in doskonałe wersje „Proud Mary”, „Sweet Caroline”, „Johnny B. Goode”, „Suspicious Minds”, „I’m Leavin'” oraz „Bridge Over Troubled Water”. W trakcie koncertu przedstawił publiczności także Eda Parkera.
Płyta zostanie zapakowana w elegancki, sześciopanelowy digipack pełen zdjęć z letniego sezonu Elvisa w International Hotel w Las Vegas z 1971 roku a także prasowych recenzji.

Tracklista:
Orchestra Intro – Introduction: Also Sprach Zarathustra – That’s All Right – I Got A Woman – Proud Mary – Sweet Caroline – Polk Salad Annie – Instrumental Intermezzo / Elvis Talks – Johnny B. Goode – It’s Impossible – Love Me – Blue Suede Shoes / Whole Lotta Shakin’ Goin’ On / Blue Suede Shoes – Heartbreak Hotel – Hound Dog – (Let Me Be Your) Teddy Bear / Don’t Be Cruel – Suspicious Minds – Introductions Of Singers, Musicians, Orchestra – I’m Leavin’ – Introduction Of Ed Parker – Bridge Over Troubled Water – Can’t Help Falling In Love – Closing Vamp / Announcements

(info: Day By Day/Elvis Club Berlin/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29