Zdjęcie Elvisa Presleya i Roya Orbisona odnalezione po 65 latach!

Pierwsza wspólna fotografia dwóch legend muzyki rozrywkowej

Elvis Presley i Roy Orbison byli przyjaciółmi. Kiedy przed laty miałem możliwość zamienić kilka zdań z synami Orbisona usłyszałem od nich, że ich ojciec napisał swój późniejszy wielki hit, „Only The Lonely” właśnie z myślą o Presleyu. Według ich słów, Roy zawiózł nawet piosenkę do Graceland ale Elvis był w tym czasie zbyt chory i nie dał rady się z nim spotkać…

Z kolei muzycy nagrywający z Elvisem w Nashville w latach sześćdziesiątych niejednokrotnie wspominali, że pierwszą rzeczą jaką Elvis robił po przyjściu do studia było pytanie o to co słychać u Roya Orbisona.

I choć przyjaźń tych dwóch wielkich gwiazd muzyki rozrywkowej stała się legendarna nikomu przez wiele lat nie udało się ujawnić choćby jednego ich wspólnego zdjęcia. Aż do dzisiaj!

W Internecie pojawiła się pierwsza fotografia na której możemy w końcu zobaczyć Presleya i Orbisona razem. Zdjęcie zostało wykonane około roku 1957 (świadczą o tym m.in fryzura Elvisa oraz medalion, który ma na szyi).

Przy okazji tego sympatycznego odkrycia, warto przypomnieć, że w jednym z wywiadów Roy Orbison zapamiętał, że wykonano mu dwie fotografie z Presleyem. Jedną około roku 1956/1957 (prawdopodobnie to, które możemy oglądać od dzisiaj) a drugą w roku 1976. Być może i to drugie zdjęcie wkrótce ujrzy światło dzienne.

(Info: Arjan Deelen/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *