50 najważniejszych koncertów ostatnich 50 lat…

… Elvis Presley w czołówce rankingu magazynu Rolling Stone

RollingStone Branżowy magazyn Rolling Stone sporządził i opublikował listę „Pięćdziesięciu najważniejszych koncertów ostatnich pięćdziesięciu lat”. Zestawienie, jak czytamy, powstało „z dość poważnych powodów” i ma dać m.in odpowiedź na pytanie w którym momencie dani artyści byli najlepsi, co wpływało na jakość poszczególnych występów i dlaczego pomimo upływu wielu lat te koncerty dzisiaj wspominane są nie tylko z sentymentem ale i… z nieukrywanym podziwem.
W czołówce rankingu nie mogło zabraknąć tego, który w 1954 roku za pomocą jednego przeboju („That’s All Right Mama”) rozpoczął rewolucję w muzyce rozrywkowej – Elvisa Presley’a.
Jego legendarny telewizyjny show nakręcony w czerwcu 1968 roku dla telewizji NBC (wyemitowany w grudniu tego samego roku) uplasował się na wysokiej, czwartej pozycji.
Elvis bardzo rzadko był zdenerwowany„, cytuje magazyn Rolling Stone perkusistę Presley’a, D.J.Fontanę. „Ale wtedy był„. Autorzy artykułu zauważają, że „osobisty segment sit down show” w towarzystwie najważniejszych instrumentalistów Elvisa takich jak Scotty Moore czy D.J.Fontana był niczym podróż w czasie do roku 1954 i pierwszych występów piosenkarza w ramach Louisiana Hayride.
Występowanie z Elvisem było niesamowite ponieważ nigdy nie wiedzieliśmy czego się po nim spodziewać„, wyznała Darlene Love, która w trakcie historycznego „NBC TV Comeback Special” śpiewała w chórkach.
W zestawieniu magazynu Rolling Stone Elvisa Presley’a wyprzedzili m.in Jimi Hendrix, James Brown oraz Big Brother and the Holding Company.

(info: Rolling Stone/Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *