„A Study Of Elvis Presley 'In Concert'” – wytwórnia Gravel Road powraca z nowym projektem

Wspomnienie ostatniego programu telewizyjnego Elvisa Presleya

Nakręcony w czerwcu 1977 roku „Elvis In Concert” od dekad dzieli fanów legendarnego króla rock’n’rolla. Spora grupa zwolenników Elvisa twierdzi bowiem, że program, jako materiał historyczny, powinien w końcu zostać oficjalnie zrealizowany na DVD lub Blue-Ray. Pozostali jednak uważają, że z szacunku dla piosenkarza i jego rodziny zapis ten nie powinien być upubliczniany. Każda ze stron podnosi argumenty z którymi nie sposób się nie zgodzić.

Z jednej strony bowiem stajemy przed dylematem, który brzmi: „czy wydać i pokazać światu ostatnie filmowe (profesjonalny zapis jego ostatnich koncertów) ujęcia Elvisa Presleya?”. A w tym przypadku – z historycznego punktu widzenia, odpowiedź brzmi TAK.
Z drugiej jednak należy pamiętać, że realizując oficjalnie „Elvis In Concert” podejmujemy ryzyko przypomnienia widzom – niekoniecznie wiernym fanom, Elvisa w znacznie słabszej formie. Tym samym, dajemy pożywkę prasie bulwarowej i plotkarskim mediom do snucia kolejnych kłamliwych i oczerniających paszkwili na temat naszego idola (o upadku wielkiej gwiazdy, o jego lekomanii, narkotykach etc).

Czy program CBS powinien zostać zrealizowany na DVD bądź Blue Ray’u. Nie wiem„, powiedziała mi przed laty Francoise Verheughe, która widziała Elvisa 'na żywo’ podczas czerwcowego tournee. „Rozumiem trochę EPE. Puściliśmy ten show (’Elvis In Concert’, przyp. autor) na zlocie w Brukseli w styczniu 1978 roku. Pod koniec każdy był we łzach. Nawet ja, która widziałam go na scenie sześć miesięcy wcześniej. Fani zrozumieją, że był chory ale reszta? Mówi się, że brał narkotyki, dużo jadł, pił… Oni tego nie zrozumieją. Wiesz, wiele osób nadal uznaje tylko show NBC z 1968 roku i Aloha From Hawaii…

Nieoficjalnie mówiło się, że przez ostatnie lata, przez szacunek do swojego ojca i dbanie o jego wizerunek, na wydanie „Elvis In Concert” nie zgadzała się córka Elvisa, Lisa Marie Presley.

Z tego też powodu co pewien czas fani Presleya otrzymywali mniej lub bardziej udane bootlegowe wydania wspomnianego programu. Kolejne zapowiedziała właśnie wytwórnia Gravel Road.

Tym razem będzie to zestaw obejmujący książkę, płyty CD, DVD oraz dysk Blue – Ray. 

W liczącej sto trzydzieści sześć stron publikacji autorzy zebrali wszystkie możliwe fakty dotyczące „Elvis In Concert”, wywiady a także obalili krążące od lat mity na temat programu. „Ta książka pomoże fanom wyjaśnić, a mediom skorygować postrzeganie ostatnich koncertów i ostatniego programu telewizyjnego Elvisa„, czytamy w zapowiedzi.
Publikację zilustrowano licznymi fotografiami.

Na dyskach DVD i Blue Ray zamieszczono z kolei najlepszej jakości materiały z koncertów Presleya w Omaha i Rapid City z czerwca 1977 roku. W oparciu o europejską wersję programu wydawca stworzył jego specjalną edycję. Z oryginalnego programu wycięto wypowiedzi fanów a w ich miejsce wstawiono dodatkowe piosenki.

Na płycie CD umieszczono natomiast ścieżkę dźwiękową z programu.

Całość wydana będzie w ściśle limitowanym nakładzie i dostępna będzie tylko w fanklubach i u wybranych sprzedawców. „Mamy nadzieję, że jest to pomysł na masowe wydanie, które usprawiedliwi Elvisa w jego późniejszym okresie„, kwituje wydawca w przesłanym komunikacie prasowym.

(info: ElvisMatters/Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29