Adam Kuligowski nie żyje!

Odszedł największy kolekcjoner i popularyzator twórczości Elvisa Presley’a w Polsce

AdamKuligowskiRIPNa takie wiadomości się nie czeka… Gdy otrzymuje się je na skrzynkę meilową wszystko nagle zamiera…
W ubiegły piątek, 22 kwietnia br., w wyniku zawału serca odszedł najważniejszy polski kolekcjoner i popularyzator twórczości Elvisa Presley’a – Adam Kuligowski.
Na audycjach radiowych z udziałem Adama Kuligowskiego emitowanych w ramach cyklu „Studio Stereo” wychowało się kilka pokoleń fanów króla rock’n’rolla. Był on też częstym gościem w programach telewizyjnych – „MDM”; „Wielka Gra”, w której dwukrotnie występował w roli jurora, „Kuba Wojewódzki” czy „Telewizjer”.
Jego kolekcja płyt budziła podziw nie tylko w naszym kraju ale także daleko poza jego granicami.. Podobno Pan Kuligowski myślał nawet o otwarciu niewielkiego muzeum z pamiątkami po Presley’u w okolicach Otwocka.
Kiedy stawiałem pierwsze kroki w „elvisowym” świecie z wypiekami na twarzy śledziłem artykuły prasowe i wywiady z Panem Adamem. I nagle, kilka lat temu, choć tylko korespondencyjnie mogłem poznać tego wyjątkowego człowieka osobiście. Zawsze otwarty i chętny do pomocy. Wspierający wiele projektów nad którymi pracowałem – czy to jeszcze za czasów działalności w OFC EP „Raised On Rock” czy już później – tutaj na blogu. Wielu z Was z pewnością pamięta wspomnienia Pana Adama, którymi podzielił się w ramach akcji „16 sierpnia 1977 w Polsce”.
I chciałoby się napisać jeszcze tak dużo ale… Panie Adamie – za wszystko, w imieniu swoim i wszystkich Polskich fanów Elvisa Presley’a – DZIĘKUJĘ!!!
Spoczywaj w pokoju.

ADAM KULIGOWSKI w programie „MDM”:
część 1 część 2

(info: informacja pochodzi od córki Adama Kuligowskiego/Mariusz Ogiegło)

7 komentarzy

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29