Byli blisko Elvisa… odeszli w 2017 roku

Dzień Zaduszny…

Czas płynie nieubłaganie… I niestety lista osób bliskich Elvisowi – jego przyjaciół, współpracowników, artystów którzy inspirowali jego samego lub dla których on był inspiracją, z każdym dniem staje się coraz krótsza… tutaj na ziemi…
W mijającym 2017 roku pożegnaliśmy wiele wybitnych postaci związanych z Elvisem. Dzisiaj, w Dzień Zaduszny, przypomnijmy sobie kolejne nazwiska osób, których nie ma już z nami…

SONNY WEST (zm.24 maja 2017)
Jedna z najważniejszych osób w tzw. Mafii z Memphis. Aktor. Przyjaciel Elvisa Presley’a. Do grupy legendarnego piosenkarza dołączył w roku 1958. W późniejszych latach pracował w charakterze ochroniarza artysty. Towarzyszył mu zarówno w trasie koncertowej jak i podczas nagrań w studiu. Był z nim w Graceland i na planie filmowym…
Sonny był również współautorem skandalizującej książki „Elvis What Happened?” z 1977 roku. O wiele bardziej godna polecenia jest jednak jego kolejna publikacja – „Elvis. Still Taking Care Of Business”.

RED WEST (zm. 18 lipca 2017)
Czołowa postać Mafii z Memphis i przyjaciel Elvisa Presley’a. To on, jak głosi historia, uratował Elvisa przed ścięciem mu włosów w szkolnej toalecie przez nietolerancyjnych rówieśników. Aktor i kompozytor. West napisał wiele wybitnych utworów zarejestrowanych później przez Elvisa – „That’s Someone You’ll Never Forget”, „If You Think I Don’t Need You”, „Seperate Ways” czy „If You Talk In Your Sleep”.
Podobnie jak jego kuzyn, Sonny West, Red przyczynił się do powstania książki „Elvis What Happened?” z 1977 roku

GLEN CAMPBELL (zm. 22 kwietnia 1936)
Amerykański gitarzysta i wokalista country. Okres jego największej popularności przypadał na lata 60-te i 70-te. Współpracował z takimi gwiazdami jak Frank Sinatra i Elvis Presley. Z tym ostatnim po raz pierwszy pracował 30 sierpnia 1963 roku podczas sesji nagraniowej na której Presley nagrał przebój „What’d I Say” do filmu „Viva Las Vegas”. Glen Campbell zagrał na gitarze i zaśpiewał także na trzech płytach demo przygotowanych dla Elvisa – „Slowly But Surely”, „Stay Away Joe” oraz „All I Needed Was The Rain”.
Prywatnie Campbell i Presley przyjaźnili się. Byli wspólnie m.in na ślubie Georga i Barbary Klein. W roku 1969 Elvis Presley zarejestrował także wielki przebój Glena – „Gentle On My Mind”.

TOM PETTY (zm. 2 października 2017)
Legendarny wokalista rockowy (znany m.in z takich przebojów jak „Free Fallin”, „Don’t Come Around Here No More” i „American Girl”). W latach osiemdziesiątych wspólnie z Royem Orbisonem, Bobem Dylanem, Georgem Harrisonem i Jeffem Lyne współtworzył grupę The Traveling Wilburys.
Był wielkim fanem Elvisa Presley’a. Swojego idola spotkał w roku 1961 na planie filmu „Follow That Dream”. „Stanął rozpromieniony niczym anioł, mówił Tom. Wydawało się jakby bił od niego blask i stąpał nad powierzchnią ziemi. Nigdy czegoś takiego nie widziałem w swoim życiu„, relacjonował po latach.

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29