„Connie & Elvis” – nowa płyta i… nowy duet!

Connie Francis i Elvis Presley na jednej płycie!

ConniElvisW listopadzie br. minęło równo sześćdziesiąt lat od premiery filmu „Love Me Tender” – kinowego debiutu króla rock’n’rolla, Elvisa Presley’a. Choć początkowo western miał nosić tytuł „The Reno Brothers” wytwórnia filmowa zmieniła jego tytuł na „Love Me Tender” w związku z potężnym zainteresowaniem balladą o tym tytule nagraną przez Presley’a.
Pięć lat później, w roku 1961, Connie Francis, nagrała album zatytułowany „Never On Sunday” w skład którego weszły jej wersje słynnych filmowych przebojów, takich jak „Moonglow”, „Never On Sunday” czy właśnie „Love Me Tender”.
Na podstawie tych dwóch nagrań – oryginalnego wykonania „Love Me Tender” Elvisa z 1956 roku oraz wersji Connie Francis z 1961 roku – powstał elektroniczny duet, który usłyszeć będzie można już w grudniu na płycie „Connie & Elvis”. Krążek zostanie zrealizowany w Wielkiej Brytanii przez wytwórnię Concetta Records.
Będzie to jeden z dwóch duetów zamieszczonych na tym albumie. Drugim będzie przebój Elvisa, również z 1956 roku, „Heartbreak Hotel”.
Niestety, warto dodać w tym miejscu, że wspomnianym duetom daleko do tych znanych z oficjalnych wydawnictw takich jak choćby „If I Can Dream”, „The Wonder Of You” czy „Christmas Duets”.(Ale to moje zdanie).
A jakie jest Wasze? Mam nadzieję, że w wyrobieniu opinii pomoże Wam minutowy sampler rozsyłany do stacji radiowych (a który zamieszczam poniżej).

„Love Me Tender”/”Heartbreak Hotel” – Elvis Presley & Connie Francis (duet z płyty „Connie & Elvis”)

(info: Elvis Matters/YouTube/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *