„Elvis Live In…” – w trasę koncertową z królem rock’n’rolla

Piątkowe wspomnienia występów Elvisa Presley’a

Kansas77Elvis Jak w każdy piątek, tak i dzisiaj, zapraszam Was do obejrzenia archiwalnego materiału wideo zarejestrowanego amatorską kamerą przez jednego z uczestników koncertu Elvisa Presley’a. Tym razem chciałbym przypomnieć Wam występ artysty z 18 czerwca 1977 roku. Show odbył się w ramach ostatniej, jak się później okazało, trasy koncertowej Presley’a po USA.
Widowisko rozpoczęło się ok.godziny 20:30 wieczorem. „W sobotnią noc król rock’n’rolla był w mieście w Kemper Arena by obdarzyć swoją majestatyczną obecnością osiemnaście tysięcy lojalnych poddanych„, zaczynała swoją recenzję opublikowaną 20 czerwca 1977 na łamach Kansas City Times, Shifra Stein. „Arena była wypełniona była tysiącami dorastających nastolatek – głównie kobiet w wieku trzydziestu lat, których głosy przerodziły się w oszalały wrzask gdy ich ukochany idol wspiął się na scenę około godziny 22:00„, kontynuowała swoją relację dziennikarka.
Elvis pojawił się na scenie ubrany w jumpsuit o nazwie Arabian. Jak sam przyznał ze sceny „zajęło mi trochę czasu aby wbić się w mój kostium”. Podczas godzinnego występu wykonał wiele swoich największych przebojów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Wśród nich m.in „That’s All Right”, „Are You Lonesome Tonight?” podczas której żartował z Charliem Hodge oraz „Blue Christmas”. Po jednej z piosenek Elvis stwierdził, że „mieliśmy próby w ubiegłym tygodniu” (choć żadne książki ani strony internetowe nic na ten temat nie wspominają…

ELVIS LIVE IN KANSAS CITY – 18 czerwca 1977 (godz.20:30)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *