ELVIS LIVE IN… – wspomnienia z legendarnych występów króla rock’n’rolla!

Doskonały koncert Elvisa z 1972 roku

FortWayne72 Występ w Fort Wayne był częścią trwającego niemal miesiąc, szóstego, tournee Elvisa Presley’a po USA (0d 9 do 20 czerwca 1972 roku). Rozpoczęło się ono serią legendarnych koncertów w nowojorskiej hali Madison Square Garden.
Tuż po ich zakończeniu Elvis i jego zespół ruszyli w dalszą drogę. Kolejnym przystankiem na trasie było liczące sobie niespełna dwieście dwadzieścia tysięcy mieszkańców miasto Fort Wayne. To w nim 12 czerwca 1972 roku Presley wystąpił dla 7,690 fanów zgromadzonych w hali Memorial Coliseum.
Show rozpoczął się około godziny 20:30 wieczorem. Otwarła go m.in grupa The Sweet Inspirations (fragment ich występu można zobaczyć na poniższym nagraniu). Elvis pojawił się na scenie kilkadziesiąt minut później ubrany w jumpsuit o nazwie Lucky (’Szczęściarz’). Tego wieczora wykonał kilkadziesiąt swoich największych hitów począwszy od „That’s All Right (Mama)” poprzez „Heartbreak Hotel”, „Polk Salad Annie” aż po „Reconsider Baby”, „It’s Now Or Never” i „Suspicious Minds”.
Z występu zachowało się piętnastominutowe nagranie wideo, które dzisiaj w ramach cyklu „Elvis Live In…” chciałbym Wam przypomnieć.

ELVIS LIVE IN FORT WAYNE – 12 czerwca 1972 (godz.20:30)

(info: Elvis Presley In Concert/YouTube/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29