Elvis On Tour – znamy pierwsze szczegóły nowego boxu Sony!

Sony sygnalizuje długo wyczekiwany zestaw!

Materiały zarejestrowane, a w szczególności nakręcone, na potrzeby drugiego filmu dokumentalnego Presleya, „Elvis On Tour” od lat budzą wśród fanów olbrzymie emocje.

W głównej mierze dlatego, że większość z nich nadal nie została oficjalnie wydana!

Pomimo iż wielbiciele artysty od lat ślą do władz wytwórni MGM petycje o wydanie niepublikowanych zapisów wideo z koncertów Hampton Roads, Richmond czy San Antonio (nie wspominając już o obszernych nagraniach z prób i zakulisowych jam sessions), ta pozostaje niewzruszona.

Teraz, pięćdziesiąt lat po premierze nagrodzonego Złotym Globem dokumentu, pojawiły się pierwsze zapowiedzi nowego boxu, którego zawartość choć w niewielkim stopniu powinna wynagrodzić fanom Presleya lata wyczekiwań.

Otóż, 11 listopada br, Sony skieruje do sklepów zestaw w skład, którego wejdzie aż sześć płyt CD i jeden dysk Blue-Ray.

Według komunikatu zamieszczonego w serwisie Amazon, na płytach znajdą się zapisy wszystkich czterech koncertów nagranych na potrzeby filmu „On Tour” oraz aż dwie płyty z materiałami z prób z marca 1972 roku. Łącznie na dyskach znajdzie się sto czterdzieści pięć ścieżek, z których aż dziewięćdziesiąt jeden nigdy wcześniej nie była publikowana oficjalnie.

Na dołączonym Blue Rayu znajdzie się natomiast oryginalna wersja filmu z 1972 roku (najpewniej otrzymamy jednak wersję z 2010 roku z utworem „Don’t Be Cruel” podczas napisów początkowych zamiast oryginalnego „Johnny B.Goode”. Chyba, że do tego czasu wydawca porozumie się ze spadkobiercami Chucka Berry’ego i uzyska prawa do wydania wspomnianej piosenki). Niestety, bez materiałów bonusowych.

Płytom towarzyszyć będzie obszerna  broszura wypełniona zdjęciami i informacjami na temat filmu.

Cena za powyższy zestaw to ok.stu dziesięciu dolarów (ok. 506.00 PLN).

Podczas tegorocznego Elvis Week w Memphis, Ernst Jorgensen, ma przedstawić szczegóły dotyczące powyższego wydawnictwa.

(Info: Amazon/Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29