Elvis Presley w zapowiedzi nowego filmu dokumentalnego o muzyce country!

Uwaga! Nieznany dotąd materiał wideo z lat pięćdziesiątych!

W Sieci zawrzało po opublikowaniu zapowiedzi nowego filmu dokumentalnego na temat muzyki country. Obraz Kena Burnsa zatytułowany „Country Music” odsłaniający historię jednego z najważniejszych amerykańskich gatunków muzycznych będzie dostępny na ośmiu płytach DVD już pod koniec tego miesiąca. W filmie zaś usłyszeć będzie można wspomnienia i nagrania blisko osiemdziesięciu gwiazd, takich gwiazd jak Loretta Lynn, Dolly Parton, Bob Wills, Johnny Cash czy Patsy Cline.

Uwagę fanów Elvisa Presleya zwrócił natomiast jeden ze zwiastunów wspomnianej produkcji. Przez ułamek sekundy pojawia się w nim bowiem wspomniany właśnie król rock’n’rolla a zaprezentowany materiał nigdy wcześniej nie był nigdzie publikowany! Materiał wideo (kolorowy) pochodzi prawdopodobnie z roku 1957. Nieoficjalnie mówi się, że nagranie powstało w okresie kręcenia filmu „Jailhouse Rock” (lub podczas wizyty artysty u aktorki Judy Tyler, która partnerowała mu na ekranie).

Kilkusekundowy fragment rozpalił wyobraźnię fanów na całym świecie. Wiele osób zadaje sobie teraz pytanie czy zamieszczone w trailerze wideo to już cały dostępny materiał czy też twórcy filmu zamieszczą jego dłuższy fragment w swoim dokumencie?

W Internecie pojawiła się już „dłuższa” wersja wspomnianego wideo. Jest to jednak jedynie wycięty i zapętlony fragment z zapowiedzi DVD „Country Music”, do którego podłożono utwór „Mean Woman Blues”.

„COUNTRY MUSIC” – ZAPOWIEDŹ FILMU (Elvis pojawia się w 19 sekundzie)
„ELVIS ’57. Nieznane Wideo” – ZAPĘTLONA WERSJA MATERIAŁU 

(info: Elvis World Japan/Country Music Official Site/Mariusz Ogiegło)

2 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *