„Elvis Presley’s Memphis” – znamy datę otwarcia kompleksu rozrywkowego poświęconego Elvisowi!

Śladami króla rock’n’rolla

ElvisPresleyMemphis To może być, jak szacują twórcy projektu, największe wydarzenie dedykowane Elvisowi Presley’owi od czasu udostępnienia Graceland zwiedzającym w 1982 roku! Według oficjalnego komunikatu Elvis Presley Graceland w dniach od 2-5 marca 2017 roku nastąpi otwarcie liczącego dwieście tysięcy stóp kwadratowych kompleksu rozrywkowego o nazwie 'Elvis Presley’s Memphis’.
Będzie to „największy kompleks rozrywkowy tego rodzaju, a wykładniczo będzie większy od obecnego centrum dla zwiedzających czyli Graceland”, czytamy w komunikatach medialnych. „’Elvis Presley’s Memphis’ umożliwi fanom muzyki, miłośnikom popkultury oraz gościom odwiedzającym Memphis podążać ścieżką Elvisa – otaczać się rzeczami które kochał, doświadczać zabytków i dźwięków miasta, które go zainspirowały. Goście będą mogli w pełni zanurzyć się w jego życiu i karierze – jak nigdy dotąd – sięgając do jego korzeniu, wpływów oraz jego kunsztu„.
Zdaniem twórców ośrodka zwiedzanie posiadłości Graceland „wciąż będzie prezentować osobistą i rodzinną stronę życia Elvisa„. 'Elvis Presley’s Memphis’ ma jedynie stanowić uzupełnienie – dopełnienie („opowiedzieć resztę historii„) tej wizyty.
Od ponad trzydziestu lat nasi goście uwielbiają przybywać do Graceland ale nasze możliwości techniczne nie pozwoliły nam dzielić się z nimi niczym więcej jak tylko kawałkiem historii„, wyznał Joel Weinshanker, Partner zarządzający Graceland Holdings, LLC. „Teraz, w 'Elvis Presley’s Memphis’ będziesz mógł doświadczyć wszystkiego co Memphis oferowało Elvisowi – chodzić po ulicach jego śladami widząc to co on widział, poczuć to co on czuł – żyć życiem 'króla’„.
W 'Elvis Presley’s Memphis” znajdzie się m.in 'Graceland Soundstage’, w którym odbywać będą się koncerty 'na żywo’, pokazy filmowe, premiery, spotkania i imprezy firmowe. Ta wielka i nowoczesna hala będzie mogła pomieścić ok.tysiąc siedemset osób.
GracelandElvis
Oprócz sali koncertowej w 'Elvis Presley’s Memphis’ będzie można odwiedzić m.in nowe Muzeum motoryzacji nazwane „Presley Motors”, w którym znajdzie się ponad dwadzieścia pojazdów (samochodów, motocykli) należących do króla rock’n’rolla. Główną atrakcją ma być w nim słynny różowy Cadillac.
Kompleks usytuowany po drugiej stronie ulicy przy której znajduje się Graceland jest obecnie w budowie. Jego całkowity koszt szacowany jest na czterdzieści pięć milionów dolarów.

(info: Elvis Matters/Graceland/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *