„NBC TV Special”, „King Creole” i … – FTD Label zapowiada nowe tytuły!

Kolejne pozycje w kolekcjonerskiej serii FTD Label

NBCFTD W połowie maja br. do sklepów trafią aż trzy nowe płyty z kolekcjonerskiego katalogu Follow That Dream Label. Pierwszym z zapowiadanych tytułów będzie dwupłytowa reedycja longplaya „NBC TV Special” z 1968 roku. Obok oryginalnej tracklisty na krążku znajdą się także wspaniałe nagrania bonusowe oraz… nigdy wcześniej niepublikowane materiały z sesji nagraniowej z czerwca 1968 roku (tzw. Wrecking Crew Sessions, która odbyła się pomiędzy 20-21 czerwca 1968 roku).

LV75 Drugą pozycją będzie, także dwupłytowy, album „Elvis. Las Vegas 1975” w skład, którego wchodzić będą aż dwa kompletne koncerty Presley’a. Pierwszy z nich został zarejestrowany 22 marca 1975 roku (midnight show) a kolejny 1 kwietnia tego samego roku (dinner show). Jak czytamy w zapowiedzi płyt opublikowanej przez serwis Elvis Matters „w kwietniu 1975 roku Elvis zbliżał się do zakończenia swojego dwunastego sezonu w Las Vegas. Był on bardzo dobry a Elvis dawał znakomite występy, które w porównaniu z koncertami z okresu wrzesień-październik 1974 uczyniły prawdziwy krok naprzód. Pod względem muzycznym były o milion razy lepsze i bardziej profesjonalne. Jak wielką różnicę może zrobić kilka miesięcy!„.

kingFTD Ostatnią nowością zapowiadaną przez FTD Label będzie winylowa edycja płyty „King Creole”. Na longplayu nie znajdą się jednak oficjalne wersje master przebojów z filmu z udziałem Elvisa z 1958 roku. Ich miejsce zajmą tzw. monofoniczne mixy filmowych piosenek przed kilkoma miesiącami zrealizowane na podwójnej reedycji LP „King Creole”. 180 gramowy winyl „King Creole” zostanie wydany w limitowanym nakładzie trzech tysięcy egzemplarzy.

(info: Elvis Matters/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29