Już za tydzień wielkie otwarcie kompleksu „Elvis Presley’s Memphis”!

Aukcja pamiątek i wiele innych atrakcji podczas otwarcia największego kompleksu poświęconego Elvisowi!

ArtifaktMemphis0403 Już w następny weekend, tj.w dniach 2-5 marca br., odbędzie się otwarcie największego kompleksu poświęconego królowi rock’n’rolla – „Elvis Presley’s Memphis”. Na powierzchni około 200,000 stóp kwadratowych zgromadzono jeszcze więcej pamiątek po słynnym artyście niż dotychczas można było obejrzeć w Graceland.
Teren został podzielony na sekcje tematyczne, w których podziwiać można m.in kolekcję samochodów Presley’a, jego motocykli, samolotów a także przedmiotów przypominających o jego fenomenalnej karierze.
Cały projekt kosztował 45 milionów dolarów. Organizatorzy eventu przewidują, że będzie to największe otwarcie od 1982 roku kiedy to Priscilla Presley i Jack Sodan przecięli wstęgę przed drzwiami wejściowymi Graceland i otworzyli posiadłość dla zwiedzających.
Imprezę otwarcia uświetni aukcja pamiątek po Elvisie Presley’u. Część z przeznaczonych na licytację rzeczy pochodzić będzie z kolekcji zmarłego w 2016 roku gitarzysty Scotty’ego Moora. Pod młotek pójdą tym razem m.in pierścienie noszone przez Elvisa, fotografia podpisana przez piosenkarza aż dwukrotnie (!), złota płyta Scotty’ego Moora za „That’s All Right (Mama)” (na zdjęciu), złota płyta wręczona Pułkownikowi Parkerowi w 1957 roku za milionową sprzedaż „That’s When Your Heartaches Begin”, mikrofon używany przez Presley’a i wiele wiele innych. Aukcja odbędzie się 4 marca br.

(info: Graceland/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *