„Kiedy nagrywaliśmy 'Burning Love'” – wspomnienia na życzenie

Na specjalnie życzenie czytelnika

Siedząc dzisiaj w pracy otrzymałem smsa. Odliczane z niecierpliwością minuty do rozpoczęcia długiego listopadowego weekendu przerwała wiadomość od wiernego czytelnika naszego bloga, znanego z wielu wspaniałych występów na fanklubowych spotkaniach, Łukasza Chmielewskiego. W swoim smsie Łukasz wspomniał postać gitarzysty basowego, Emory Gordy Jr, który pracował z Elvisem m.in podczas sesji nagraniowych w marcu 1972 roku. Muzyk, w porównaniu z resztą członków TCB Band, bardzo rzadko wypowiada się na temat Presleya i bardzo ciężko znaleźć jest jego wspomnienia.
Przeglądając archiwalne wydania prasowe udało mi się jedynie natrafić na ten

krótki fragment:

Kiedy nagrywaliśmy 'Burning Love’ byłem przyzwyczajony do nagrywania podczas sesji na których nie musiałem się spieszyć. Grałem więc każdą solówkę, którą znałem myśląc, że będę ją musiał powtórzyć po raz dziewiąty, dziesiąty, jedenasty. Myślę, że wybrali podejście drugie. To było zawstydzające gdy wydano płytę: rodzaj basowego solo z udziałem Elvisa Presleya„.
(Musician, październik 1992)

Emory Gordy Jr, urodzony w Atlancie muzyk i producent. Współpracował m.in z Royem Orbisonem, Emmylou Harris, Tonym Brownem i wspomnianym wyżej Elvisem Presleyem.

* Warto dodać, że według dokumentacji studyjnej piosenkę „Burning Love” powtarzano w studiu sześciokrotnie a na wersję master wybrano podejście ostatnie – szóste (a nie drugie jak sugeruje muzyk)

(info: Musician/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *