Kolejny album Elvisa Presley’a wspiął się na szczyt brytyjskiej listy przebojów!

Kompilacja przebojów króla rock’n’rolla podbiła brytyjską listę!

ChartUK Tylko Ed Sheeran z płytą „Divide” zdołał wyprzedzić Elvisa Presley’a w drodze na sam szczyt brytyjskiej listy przebojów. W ostatnim notowaniu (piątek, 18 sierpnia) król rock’n’rolla uplasował się „tylko” na… miejscu drugim!
W związku z przypadającą 16 sierpnia 1977 roku 40.rocznicą śmierci Presley’a do sprzedaży ponownie skierowano album „Elvis Presley. The 50 Greatest Hits”, który pierwotnie ukazał się w sklepach siedemnaście lat temu (w roku 2000). Oryginalne wydanie dotarło do wysokiej, ósmej pozycji. Rocznicowe wznowienie sprzedało się jeszcze lepiej, potwierdzając jednocześnie fenomen Elvisa. W przeciągu zaledwie tygodnia krążek rozszedł się w nakładzie ponad piętnastu tysięcy (dokładnie 15,343) egzemplarzy i pozwolił Elvisowi znowu wspiąć się na szczyt jednego z najważniejszych europejskich rankingów (miejsce drugie).
Ale to nie jedyny sukces tego albumu. Wydawnictwo „Elvis Presley. 50 Greatest Hits” uplasowało się na pozycji Numer Jeden w takich zestawieniach jak: Official Physical Sales Album Downloads Charts oraz na Official UK Album Sales Chart.
Ale… to jeszcze nie koniec! Ta sama płyta została Numerem Jeden w Szkocji! Na tamtejszej Official Scottish Album Chart kompilacja najważniejszych hitów króla rock’n’rolla dotarła na sam szczyt!
I jak tu nie wierzyć słowom „Elvis żyje”?

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29