„Najpierw był Elvis…” – spotkanie z okazji 40.rocznicy śmierci Elvisa Presley’a

Zaproszenie do Poznania!

PoznanBiblioteka Dzisiaj nie będzie kolejnego odcinka tekstu „That’s All Right, Elvis!”. Wrócimy do niego już jutro. Dzisiaj w zamian chciałbym zaprosić Was na niezwykłe spotkanie, które odbędzie się dokładnie w czterdziestą rocznicę śmierci Elvisa Presley’a w Poznaniu.
Spotkanie „Najpierw był Elvis…” odbędzie się 16 sierpnia br. w poznańskiej Bibliotece Raczyńskich. Wezmą w nim udział wybitni goście. Legendarnego wokalistę z Memphis wspominać będą m.in Janusz Płoński, autor książki „Elvis. Dlaczego Ja Panie?” oraz filmu dokumentalnego pod tym samym tytułem. Pan Janusz jest także autorem scenariusza do kultowego polskiego serialu „Alternatywy 4”.
O wpływie Presley’a na artystów tamtej epoki, szalonych lat sześćdziesiątych, opowie żona legendarnego Krzysztofa Klenczona, lidera Czerwonych Gitar, Pani Alicja Klenczon. Przed kilkoma tygodniami do sprzedaży trafiła jej książka „Historia jednej znajomości” pełna osobistych wspomnień z czasu spędzonego u boku słynnego piosenkarza.
I cóż dodać… Jestem niezwykle dumny i szczęśliwy, że w tym niezwykłym gronie mogłem znaleźć się także i ja. W trakcie spotkania w Bibliotece postaram się przybliżyć twórczość i osobę Elvisa najlepiej jak potrafię…
Rozmowę z nami poprowadzi ceniony dziennikarz Radia Merkury, Mariusz Kwaśniewski.
Zapraszam Was więc gorąco! Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00.

(Info: PTAAAK/Biblioteka Raczyńskich/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29