Odszedł Allan Weiss – autor scenariuszy do filmów z udziałem Elvisa Presley’a

Napisał scenariusze do… sześciu filmów z udziałem króla rock’n’rolla

AWeiss Ze świata Elvisa Presley’a odeszła kolejna ważna osoba… W czwartek, 23 marca br. w wieku 90 lat zmarł Allan Weiss (na zdj.pierwszy z lewej) – autor scenariuszy filmowych z udziałem króla rock’n’rolla. O jego śmierci poinformował bratanek autora, Ken Maas.
Allan Weiss znany był głównie ze swojej współpracy z hollywoodzkim producentem filmowym Hallem B.Wallisem (na zdj. w środku). W marcu 1956 roku autor pojawił się w studiu Paramount Pictures na pierwszym ekranowym teście Presley’a.
Pięć lat później nazwisko Allana Weissa pojawiło się w czołówce (scenariusz filmu powstał na bazie opowieści jego autorstwa) najpopularniejszej komedii z udziałem legendarnego piosenkarza – „Blue Hawaii”.
Od tego czasu Weiss napisał (był współautorem) jeszcze pięć scenariuszy do filmów z udziałem Presley’a. To spod jego pióra wyszły m.in „Girls! Girls! Girls!” (1962), „Fun In Acapulco” (1963), „Roustabout” (1964. Za ten scenariusz on i Anthony Lawrence zostali nominowani do prestiżowej nagrody WGA w kategorii najlepszy musical 1964 roku. Przegrali z obrazem „Mary Poppins”), „Paradise, Hawaiian Style” (1966) oraz „Easy Come, Easy Go” (1967).
„Nikt nie miał żadnych oczekiwań”, wspominał na łamach książki „Elvis Presley. The Man. The Life. The Legend” Allan Weiss. „Presley był takim dziwnym, spokojnym człowiekiem – zupełnie obcym. Ale śpiewał i czytał sceny z 'The Rainmaker’ i odpowiadał na pytania zadawane poza ekranem – i to było fenomenalne. To było wspaniałe doświadczenie móc tam być. Jedno z tych doświadczeń, które zmieniają życie”.

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *