„Planeta Country” z Elvisem!

Rocznicowe wydanie audycji w Radiu Mercury!

RadioMerkury…wróćmy jednak do tematu dzisiejszej audycji, której temat trzymałem w tajemnicy przez cały tydzień„. Tymi słowami Paweł Bączkowski, polski wokalista country’owy i rock’n’rollowy, rozpoczął dzisiaj kolejne wydanie nadawanej w poznańskim Radiu Merkury od kwietnia br. audycji „Planeta Country”.
Jak okazało się po kilku minutach dziewiętnastą już odsłonę „Planety…” w całości wypełniły przeboje Elvisa Presley’a, który jak słusznie zauważył prowadzący od początku swojej kariery szanował muzykę country (na stronie B swojego debiutanckiego singla zamieścił nagranie „Blue Moon Of Kentucky”). Audycję wyemitowano na antenie poznańskiej rozgłośni z okazji 39.rocznicy śmierci legendarnego króla rock’n’rolla.
Program prowadzony „na żywo” wzbudził wielkie emocje. W studiu dzwoniły telefony. Słuchacze odpowiadali na konkursowe pytania i chętnie dzielili się interesującymi anegdotami z życia i kariery słynnego piosenkarza z Memphis.
I była jeszcze muzyka… Idealnie dobrana do tematu z fachowym, country’owym, komentarzem Pawła Bączkowskiego, który w trakcie swojej kariery miał przyjemność występować na jednej scenie z muzykami Presley’a (jednym z nich był Charlie McCoy o czym możecie przeczytać w tym wywiadzie). W ciągu sześćdziesięciu minut audycji nie zabrakło takich klasyków gatunku jak „You Asked Me To” z repertuaru Waylona Jenningsa, „Early Mornin’ Rain”, „Green Green Grass Of Home”, „Little Cabin On The Hill”, „Guitar Man”, „Help Me Make It Through The Night” czy „Fairytale”.
I można by tak jeszcze pisać i pisać… I dodawać, że my, fani Elvisa Presley’a, życzylibyśmy sobie takich audycji co najmniej w każdą niedzielę ale…
Kto nie miał okazji wysłuchać rano lub chce usłyszeć jeszcze raz…może to zrobić klikając w poniższy link a ja ze swojej skromnej strony pragnę gorąco podziękować Pawłowi Bączkowskiemu,za to że mogłem stać się „częścią” tej wyjątkowej rocznicowej audycji i za to, że znalazło się w niej miejsce na kilka słów o książce „Elvis. Człowiek, którego nigdy nie zapomnisz”. Dziękuję!

POSŁUCHAJ! PLANETA COUNTRY – „ELVIS COUNTRY” (odc. 19)

* Zapis audycji „Planeta Country” został udostępniony przez *D.J-Maćka!* za co w imieniu swoim i wszystkich słuchaczy serdecznie dziękuję!

(info: Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29