Rozpoczęcie sezonu gwiazdkowego w Graceland – już dzisiaj!

Już dzisiaj w Graceland rozpoczęcie gwiazdkowego sezonu!

ChristmasGraceland2016 Oficjalne rozpoczęcie sezonu gwiazdkowego w Graceland nastąpi w chwili gdy popularny piosenkarz, kompozytor i zdobywca Country Music Award, a jednocześnie przyjaciel samego Elvisa Presley’a – T.G. Sheppard – przesunie symboliczną dźwignię i dokona zapalenia świątecznych dekoracji znajdujących się na terenie całej posiadłości króla rock’n’rolla.
To właśnie w tej chwili Graceland rozbłyśnie setkami lampek, na trawnikach pojawi się szopka naturalnej wielkości a podjazd prowadzący od Muzycznej Bramy wprost do posiadłości oświetlą gwiazdkowe światełka.
W samym Graceland także pojawią się w tym dniu świąteczne dekoracje, w tym m.in zasłony z czerwonego aksamitu oraz choinki. Magię świątecznego Graceland zwiedzający będą mogli podziwiać aż do dnia urodzin piosenkarza, do 8 stycznia 2017.
W tym roku dodatkowo dla przybyłych na ceremonię otwarcia sezonu gwiazdkowego w Graceland przygotowano jeszcze jedną atrakcję. Po zakończeniu głównych uroczystości będzie można zwiedzić nowo otwarty 450-pokojowy hotel The Guest House at Graceland w którym na przybyłych gości będzie czekać darmowa gorąca czekolada i cukierki!
A dla tych, którzy nie będą dzisiaj mogli być w Memphis, organizatorzy przygotowali jak co roku transmisję „na żywo” za pośrednictwem Internetu. Link zamieszczam poniżej!

GRACELAND – Ceremonia otwarcia sezonu gwiazdkowego (’na żywo’)

T.G. Sheepard zanim rozpoczął karierę artystyczną zajmował się promocją płyt dla wytwórni RCA – w tym m.in albumów Elvisa Presley’a. Samego króla rock’n’rolla po raz pierwszy spotkał w roku 1961 będąc młodym chłopakiem. W wywiadzie dla portalu classicbands.com Sheepard wspominał: „poznałem go (Elvisa, przyp.autor) na lodowisku w Memphis. Naturalnie, on wyszedł z wojska kilka miesięcy wcześniej. To było na początku 1961 a wyszedł w ’60-tym„, opowiadał piosenkarz country. „Był bardzo młody a ja byłem dzieckiem. Poszedłem pojeździć na łyżwach jednej nocy a kiedy wracałem Elvis podjechał swoim Cadilackiem wraz z ośmioma lub dziesięcioma członkami Mafii z Memphis. Zapytał mnie dokąd idę. Powiedziałem, że wracam do domu. Nie, powiedział. Potrzebuję twojej pomocy. Czego potrzebujesz? Zapytałem i oniemiałem. Rozmawiałem z Elvisem Presley’em! (śmiech). Powiedział, że wkrótce dołączysz do naszej drużyny. Co masz na myśli mówiąc drużyna zapytałem. To lodowisko? Nie, odpowiedział. Gramy w grę o nazwie Kill. Co to takiego Panie Presley? Nigdy więcej nie nazywaj mnie Panem Presley’em, powiedział. Mój tata jest Panem Presley’em. A ja jestem po prostu Elvis. OK, odpowiedziałem. To w co zagramy?, zapytałem. Gramy w Kill. To football na łyżwach.[…] Zostaliśmy przyjaciółmi i to trwało wiecznie.
A kilka lat później zacząłem pracować dla RCA mając około dwudziestu lat a on stał się moim artystą i zajmowałem się jego promocją. Następnie, w 1974 roku zostałem wykonawcą staliśmy się przyjaciółmi na płaszczyźnie artystycznej.

T.G.Sheppard nie tylko przyjaźnił się z Elvisem. Pod koniec lat sześćdziesiątych i we wczesnych latach siedemdziesiątych niemal pomieszkiwał w Graceland! „Oh Mój Boże!… Na początku 1968 aż po 1972 i w 1974 roku. Do chwili gdy zostałem artystą. Byłem tam prawie codziennie!„, wspominał muzyk. Zapytany o to czy w słynnej posiadłości miał swój własny pokój odpowiedział: „cóż, mogłem się zdrzemnąć na kanapie lub iść do jednej z sypialni i w niej się przespać. Mam dom w Nashville więc wielokrotnie udawało mi się do niego wrócić, ale byłem tam (w Graceland, przyp.autor) całymi dniami i w każdy wieczór. W tamtym czasie byłem żonaty i starałem się spędzać czas ze swoją rodziną. Większą część czasu spędzałem w Graceland bo pracowałem dla RCA a Elvis był mi przypisany. Musiałem więc tam być„.
Warto dodać, że kiedy T.G.Sheewpart promował swoją płytę Elvis Presley udostępnił mu swój autobus.

(info: Graceland/classicbands.com/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *