„Six Years On The Road With Elvis” – pojawiła się zapowiedź niezwykłej książki!

Sześć lat w trasie z Elvisem Bruce’a Jacksona

BruceJacksonBook O takich książkach zawsze piszę z dużą przyjemnością. Publikacja, która niebawem ma trafić do sklepów nie jest bowiem typową rocznicową biografią Elvisa Presley’a. Jest czymś więcej.
„Six Years On The Road With Elvis” („Sześć lat w trasie z Elvisem”) to osobiste wspomnienia australijskiego inżyniera dźwięku, Bruce’a Jacksona który przez sześć lat pracował dla króla rock’n’rolla. Swoją współpracę z Presley’em rozpoczął pracując dla firmy dostarczającej sprzęt audio, Clair Brothers. Podczas występów Elvisa zajmował się nagłaśnianiem zespołu występującego na scenie oraz samego Elvisa. Nagłośnieniem sali zajmował się w tym czasie Bill Porter. To właśnie Jackson stworzył specjalny system nagłaśniania koncertów piosenkarza polegający na podwieszaniu głośników (systemu dźwiękowego) pod sufitem zamiast rozstawiania go na specjalnych rusztowaniach.
Przygotowując koncerty inżynier dodatkowo musiał poradzić sobie także z nieobecnością Elvisa podczas prób zarówno w Graceland czy w studiu. Elvis zwyczajowo pojawiał się na koncercie w ostatnim momencie i od razu wchodził na scenę nigdy wcześniej nie słysząc w jaki sposób ustawiony był system dźwiękowy na danej hali. Zdarzało się więc, że czasami podczas koncertów piosenkarz zwracał się do Bruce’a z prośbą o korektę dźwięku.
Te i wiele innych ciekawostek przeczytać będzie można w książce „Six Years On The Road With Elvis”, którą rodzina zmarłego w styczniu 2011 roku inżyniera stworzyła w oparciu o jego osobiste notatki, listy, pocztówki do swojej dziewczyny i nagrania w których opisuje on szczegółowo każdy z życia w trasie koncertowej z Elvisem. To właśnie z tych zapisków uzyskujemy odpowiedź na pytanie, które od dawna nurtuje wielu fanów i kolekcjonerów… Czy koncerty Elvisa były nagrywane? Tak. Bruce Jackson rejestrował każdy show Elvisa Presley’a przy którym pracował!
Data premiery książki wciąż nie jest jeszcze znana. Wiadomo natomiast, że nakład będzie limitowany.

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *