„Solid As Rock” – niepublikowany show Presley’a z 1971 roku na nowym CD

Straight Arrow zapowiada kolejne CD

AsRock Bootlegowa wytwórnia Straight Arrow zaskakuje fanów Elvisa Presley’a po raz kolejny w ciągu zaledwie kilku dni! Po zapowiedzi doskonałego albumu „Bright Lights, Big City” w Internecie pojawił się kolejny już komunikat zwiastujący produkt!
Tym razem będzie to dwupłytowy zestaw zatytułowany „Solid As Rock”. W jego skład wejdą aż dwa kompletne koncerty legendarnego króla rock’n’rolla z hotelu International z 27 sierpnia 1971 roku (popołudniowy i wieczorny).
Drugi z nich (midnight show) był już wcześniej publikowany. Koncert został wydany m.in na bootlegowym CD „From Tahoe To Vegas” oraz nieoficjalnym CD-R „Chicken And Diseased Rhinos”. W jego trakcie Elvis wykonał porywające wersje „Johnny B.Goode”, „Proud Mary” oraz „Sweet Caroline”.
Pierwszy ze wspomnianych występów, tzw. dinner show, na albumie „Solid As Rock” ukaże się natomiast po raz pierwszy! Dotychczas koncert, a także wykonane na nim piosenki znane były jedynie z relacji uczestników. I z tych wspomnień wiemy m.in, że na zakończenie występu Elvis zaśpiewał wspaniałą wersję swojego wielkiego przeboju z 1956 roku, „Lawdy Miss Clawdy”.

(info: Elvis Club Berlin/Elvis In Concert/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *