W 43. rocznicę śmierci Elvisa Presleya…

„Elvis Show” – wydanie specjalne z okazji 43.rocznicy śmierci Elvisa Presleya 

Za nieco ponad pół godziny zegar wskaże północ a data w kalendarzu zmieni się na 16 sierpnia. Tego dnia, 43 lata temu, w wieku zaledwie czterdziestu dwóch lat odszedł jeden z najwybitniejszych artystów naszych czasów. Piosenkarz, którego już za życia okrzyknięto królem. Legendą. Wokalista, który wstrząsnął i na zawsze zmienił oblicze muzyki rozrywkowej, stając się jednocześnie inspiracją dla całych pokoleń przyszłych muzyków i gwiazd piosenki.  Elvis Presley.
Ktoś kiedyś powiedział, że w dniu w którym umarł wraz z nim „umarła muzyka„. I choć być może dużo w tym stwierdzeniu przesady to równie dużo też prawdy. 16 sierpnia 1977 roku bez wątpienia bowiem wyznaczył kres – koniec pewnej epoki.  Wszak „Elvis był muzyką„. „Amerykańską muzyką w każdej jej odmianie„, jak napisze wiele lat później wybitny biograf artysty, Collin Escott.

Z tego też powodu celebrując 43. rocznicę śmierci Elvisa przypomnijmy sobie to co najważniejsze. Jego muzykę.

Wspólnie z *D.J.-Maćkiem!* mamy olbrzymią przyjemność zaprosić Was do wysłuchania specjalnego, rocznicowego wydania audycji internetowej „Elvis Show”. W jej trakcie opowiemy (*D.J.-Maciek!* opowie do słów które miałem wielką przyjemność skreślić na potrzeby tego projektu) Wam o kulisach powstawania płyty „THAT’S THE WAY IT IS”, która swoją premierę miała dokładnie pięćdziesiąt lat temu.
Słowa, muzyka, wspomnienia.

Mamy nadzieję, że nasz wspólny projekt przyczyni się nie tylko do poznania Elvisa i jego twórczości lecz również pozwoli Wam w szczególny sposób przeżyć kolejną, smutną, rocznicę jego odejścia.

ELVIS SHOW #71. WYDANIE SPECJALNE – POSŁUCHAJ TUTAJ!!! 

(Info: Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29