Zmarła Andylon Nelsen…

Założycielka serwisu EPGold nie żyje

Wczorajszy dzień (14 czerwca) czarnymi zgłoskami zapisał się w historii fanów Elvisa Presleya. Rano światem wstrząsnęła informacja o śmierci D.J.Fontany – ostatniego żyjącego członka grupy The Blue Moon Boys (pierwszego zespołu Elvisa Presleya) a tym samym ostatniego ze świadków i uczestników rewolucji w muzyce rozrywkowej jaka wydarzyła się w latach pięćdziesiątych XX wieku w niewielkim SUN Studio w Memphis.
Wieczorem, z Holandii dotarła kolejna informacja – niestety równie smutna. Andylon Nelsen, założycielka kultowego przed laty serwisu internetowego EPGold oraz menedżerka popularnego wokalisty Timi Yuro… zmarła.

Prowadzona przez nią strona internetowa wyznaczała standardy dla wielu późniejszych projektów internetowych i była głównym źródłem wiedzy na temat Elvisa Presleya, z którego czerpały najważniejsze serwisy poświęcone słynnemu artyście. Ja osobiście miałem wielkie szczęście przez kilka lat korespondować z Andylon, wymieniać opinie (i nie tylko – bo także i płyty CD) na temat ukazujących się płyt. Była np. żywo zainteresowana serią książek i płyt CD zrealizowanych przez Gazetę Wyborczą.
Zawsze z dużą radością przyjmowała wszelkie informacje na temat wydarzeń dotyczących Elvisa w naszym kraju.

Andylon, będzie nam Ciebie brakować. Spoczywaj w pokoju

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *