„Elvis Day By Day 2022 – The Year In Review” – książkowe podsumowanie 2022 roku

Dlaczego warto sięgnąć po książkę „Elvis Day By Day 2022 – The Year In Review”

Są pewne żelazne prawdy na temat Internetu. Jedna z nich głosi, że Internet to niewyczerpane źródło informacji. Inna, że w Internecie nigdy nic nie ginie. I trudno się z nimi nie zgodzić. Wystarczy przecież wpisać w dowolną wyszukiwarkę interesujące nas hasło a na ekranie naszych komputerów wyświetli się cała lista mniej lub bardziej profesjonalnych artykułów opisujących dane zagadnienie.
Podobnie stanie się gdy będziemy chcieli sprawdzić kiedy na przykład została wydana nasza ulubiona książka lub płyta. Wystarczy, że wrzucimy jej tytuł w wyszukiwarkę a po chwili otrzymamy wszystkie niezbędne informacje na jej temat.

Kiedy więc wydaje się, że wszystko co ważne jest już w Sieci to czy potrzeba nam jeszcze czegoś więcej?
Jeszcze do niedawna uważałem, ba byłem niemal przekonany, że w zasadzie nie. Mój punkt widzenia zmienił się jednak dość mocno gdy wczoraj otrzymałem książkę „Elvis Day By Day 2022 – The Year In Review” Keesa Mouvena (autora cenionego wśród fanów na całym świecie bloga Elvis Day By Day). Piękne, liczące ponad czterysta stron, bogato ilustrowane opracowanie, w którym autor skrupulatnie przedstawił i omówił wszystkie wydawnictwa dotyczące i poświęcone Elvisowi Presleyowi jakie ukazały się (chyba) na całym świecie w ubiegłym roku.
Wszystko co dla mnie jako fana i kolekcjonera ważne zostało więc zebrane w jednym miejscu. Każda z płyt – oficjalnych i bootlegowych, podobnie jak i książki, płyty DVD, Blue-Ray i nie tylko zostały przedstawione w sposób chronologiczny. Część z tych produktów została dodatkowo opatrzona przez Keesa solidnym komentarzem lub wnikliwą recenzją dzięki czemu zarówno ja jak i każdy czytelnik tej książki wie po co jeszcze warto sięgnąć – o jakie wydawnictwo uzupełnić swoją kolekcję a które ominąć szerokim łukiem i z czym absolutnie dać sobie spokój.

I choć już to o czym wspomniałem przemawia za tym by dodać tą książkę do swojej domowej biblioteki, warto również dodać m.in, że autor umieścił w niej również interesujące wywiady, w tym mój ulubiony z Alaną Nash oraz np. opinie i artykuły na temat filmu Baza Luhrmana „ELVIS”.

Dostajemy więc tutaj absolutnie WSZYSTKO – cały 2022 rok w pigułce (oczywiście w temacie Elvis Presley). 

Ponadto całość została pięknie wydana, na dobrej jakości papierze i zilustrowana całym mnóstwem kolorowych fotografii co sprawia, że lektura „Elvis Day By Day 2022 –  The Year In Review” to kilka godzin czystej przyjemności (szczególnie przy słuchaniu muzyki Elvisa, np. nowego boxu „On Tour”).

I jest jeszcze coś co czyni tą książkę (dla mnie osobiście) absolutnie wyjątkową i sprawia, że od wczoraj zajmuje ona honorowe miejsce w moich zbiorach. Mianowicie, to fakt, że Kees zamieścił w niej również recenzję książki „Elvis Wszystkie płyty króla 1966 – 1977” oraz nasz wspólny wywiad. Serdecznie za to dziękuję a Wam gorąco polecam lekturę  „Elvis Day By Day 2022 – The Year In Review”.

Mariusz Ogiegło

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29