Bardzo rzadki acetat z utworem Elvisa Presley’a znaleziony w Anglii!

Promocyjny album Elvisa z początku lat 60-tych

AcetatSuspicionNiezwykle rzadkie nagranie Elvisa Presley’a, o którego istnieniu fani nie mieli nawet pojęcia odnalazło się ostatnio w Black Country w Anglii„, poinformował na swoich stronach serwis Elvis Matters. Dokładnie chodzi o utwór „Suspicion” z 1961 roku i acetat wykonany dla stacji radiowej WHBQ z Tennessee.
Płyta już za kilka dni, tj.4 listopada br, trafi na aukcję a jej organizatorzy już teraz liczą, że jej wartość może przekroczyć 12 tysięcy funtów (lub 16,700 Euro)! Na czym polega wyjątkowość tego winylowego krążka? Przede wszystkim podkreśla się aspekt historyczny tego wydania. Na Stronie A zrealizowanej w 1961 roku płyty znalazła się piosenka „Suspicion” w wykonaniu Elvisa Presley’a. Nagranie zostało tutaj zrealizowane trzy lata przed tym zanim RCA Victor wydała je na singlu (i rok przed wydaniem na LP „Pot Luck”)!
Na Stronie B z kolei znajduje się dżingiel promujący historyczny koncert Raya Charlesa w Ellis Auditorium w Memphis z 20 sierpnia 1961 roku. Był to pierwszy występ na którym Czarna młodzież bawiła się Białą.
Na tej samej aukcji „pod młotek” pójdą także samplery płyt, płyty promocyjne oraz oryginalne postery z takich filmów jak „Love Me Tender”, „Blue Hawaii”, „Follow That Dream” oraz „Girl Happy”.

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *