Biżuteria, stroje estradowe, dokumenty – pamiątki po Elvisie Presley’u…

… po raz kolejny trafią „pod młotek” w Graceland!

AukcjaAquaBlueJump Za nieco ponad dwa tygodnie, 29 października br., w Memphis odbędzie się otwarcie kompleksu hotelowego The Guest House at Graceland. Budynek wybudowany z myślą o tysiącach wielbicieli króla rock’n’rolla, Elvisa Presley’a, corocznie odwiedzających jego posiadłość został wybudowany w pobliżu słynnej posiadłości i… swoim klimatem również dorównywać ma jednej z najważniejszych w USA rezydencji (drugiej po Białym Domu w Waszyngtonie).
Pierwszym eventem zorganizowanym we wnętrzach nowego hotelu będzie wielka aukcja pamiątek po zmarłym 16 sierpnia 1977 roku piosenkarzu. Wszystkie przedmioty, które trafią „pod młotek” pochodzić będą z prywatnych kolekcji fanów Presley’a (wcześniej pamiątki zostaną sprawdzone przez archiwistów z Graceland, którzy potwierdzą ich autentyczność).
Wśród przedmiotów, które znalazły się w aukcyjnym katalogu znalazły się m.in:

– Jumpsuit Aqua Blue Vine (na zdjęciu) noszony przez Elvisa na scenie w latach 1973-1974 (szacowana wartość: 250-350,000 $)
– Pierścień w kształcie Głowy Lwa z 1970 roku (szacowana wartość: 15 – 20,000$)
– Komplet odcisków palców Elvisa Presley’a z 1970 roku z archiwum Departamentu Policji w Denver (szacowana wartość: 30-40,000$)
– Czeki z SUN Records dla Elvisa, Billa Blacka i Scotty’ego Moora za sesję nagraniową z 15 listopada 1954 roku (szacowana wartość: 20-25,000$)

(info: Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29