„Can’t Help Falling In Love” – wyjątkowa animacja z okazji Walentynek

Walentynki z Elvisem

Jak rzeka płynie prosto do morza. Skarbie, tak właśnie jest. Niektóre rzeczy są nam po prostu pisane. Weź mnie za rękę, weź też całe moje życie bo nic nie poradzę, że się w tobie zakochuje„. Te słowa zna chyba każdy lub przynajmniej słyszał je przynajmniej raz w życiu. Pochodzą z refrenu jednej z najpiękniejszych ballad o miłości jakie kiedykolwiek zostały zaśpiewane i nagrane – „Can’t Help Falling In Love”.

Utwór został zarejestrowany w marcu 1961 roku przez Elvisa Presleya na potrzeby ścieżki dźwiękowej jednej z najpopularniejszych komedii z jego udziałem, „Blue Hawaii”. Nagranie z miejsca stało się hitem i poszybowało na drugie miejsce amerykańskiego zestawienia Billboardu i na pierwszą pozycję brytyjskiej listy przebojów.

Z okazji tegorocznych Walentynek na oficjalnym kanale króla rock’n’rolla na YouTubie zaprezentowano specjalną okolicznościową animację autorstwa Antonio Vicentiniego (wyreżyserowaną przez Jimmy’ego Turrella i Bráulio Amado). Tym razem w klipie wykorzystano archiwalne materiały wideo – zarówno te oficjalne jak i całkiem prywatne zapisy. Obok fragmentów z koncertu „Aloha From Hawaii” czy programu stacji NBC z 1968 roku można w nim zobaczyć także przebitki z planu filmowego „Clambake” jak również zapisy ze ślubu piosenkarza z Priscillą i ich wspólnych wakacji.

W ciągu dwóch dni (klip wrzucono do Sieci 12 grudnia) teledyski do „Can’t Help Falling In Love” ma już 65 908  wyświetleń.

CAN’T HELP FALLING IN LOVE – ELVIS PRESLEY

(Info: YouTube/ElvisPresley/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29