„Elvis. 16.08.1977 – 16.08.2017” – specjalna ekspozycja w Poznaniu!

Wystawa pamiątek poprzedzi spotkanie „Najpierw był Elvis” w Poznaniu!

WystawaPoznanblogPrzybyła niezliczona rzesza dziennikarzy. Radiostacje na całym świecie rozpoczęły nadawanie programów poświęconych Elvisowi. Radio Luxemburg nadało całonocną audycję wypełnioną muzyką Presley’a. 17 sierpnia niezrozumiałe i niepojęte wiadomości były podawane na pierwszych stronach wszystkich gazet, które dodawały rutynową formułkę, że powrócą do sprawy, gdy tylko będzie można uzyskać bliższe dane. W redakcjach na chwilę nie milkły dzwonki telefonów. Wielbiciele Elvisa i melomani nie mogli uwierzyć w tę, jak grom z jasnego nieba spadającą, tragiczną wiadomość„.
Tak pierwsze chwile po śmierci Elvisa Presley’a relacjonował Leszek C.Strzeszewski w swojej książce „ELVIS” z 1986 roku. Już w najbliższą środę, tj.16 sierpnia br., obchodzić będziemy 40.rocznicę odejścia króla rock’n’rolla.
Z tej okazji w Poznaniu, w Bibliotece Raczyńskich, na krótko przed rozpoczęciem spotkania „Najpierw był Elvis” z udziałem autorów książek o Presley’u zostanie przygotowana specjalna ekspozycja.
Mini wystawa będzie zatytułowana „Elvis. 16.08.1977 – 16.08.2017” a wśród eksponatów, które będzie można zobaczyć znajdą się m.in autentyczne amerykańskie wydania gazet z 1977 roku (fani będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć jak wyglądały pierwsze strony najważniejszych amerykańskich gazet 16 i 17 sierpnia 1977 roku), oryginalne, bardzo rzadkie magazyny poświęcone Elvisowi z lat 50-tych i 70-tych a także pamiątki z koncertów artysty z Las Vegas oraz autografy i inne ciekawostki.
Wystawa to jednak nie jedyna niespodzianka, która będzie czekać na fanów, którzy przybędą do Poznania w dniach 15-16 sierpnia…
Już dzisiaj wszystkich Was więc gorąco zachęcam do wizyty w Bibliotece Raczyńskich 16 sierpnia br.

(info: Organizatorzy „Elvis Warty Poznania”/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29