„Elvis – A Legendary Performer” – popularna seria płyt Presley’a

Rzadkie wersje znanych przebojów króla rock’n’rolla

ALegendaryPerformer Album „Elvis – A Legendary Performer” po raz pierwszy ukazał się jeszcze za życia Elvisa – w styczniu 1974 roku. Płytę zrealizowała wytwórnia RCA. Do roku 1983 nakładem tego wydawnictwa ukazały się jeszcze trzy płyty z tej serii. Po latach cykl „A Legendary Performer” kontynuowała bootlegowa wytwórnia Madison w myśl pierwowzoru zamieszczając na swoich płytach rzadkie a nawet nigdy wcześniej niepublikowane nagrania Elvisa.
Niestety, kilka lat później, po paru zrealizowaniu paru doskonałych albumów, serię przejął inny wydawca – Wolf Call Records. Na płytach zamiast nieznanych wersji nagrań Elvisa zaczęto publikować różnego rodzaju remixy i przeróbki jego piosenek, które tylko z opisu były czymś specjalnym. W rzeczywistości kompletnie nie miały nic wspólnego z historycznym dorobkiem Presley’a.
Kilka dni temu, czwarta już z kolei wytwórnia, Crown Jewel Media, zrealizowała specjalny box zatytułowany po prostu – „Elvis – A Legendary Performer”. W jego skład weszło wszystkich szesnaście zrealizowanych dotychczas płyt z tej serii.

(info: Day By Day/Elvis Club Berlin/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29