„Elvis. A Little Jazz Conversation” – król rock’n’rolla w jazzowych aranżacjach…

Nietypowy koncert w Gdyni…

Na początku tego postu napiszę – nie widziałem tego koncertu. Informacje na temat temat tego wydarzenia i jego przebiegu zaczerpnąłem z tekstu Łukasza Rudzińskiego z portalu Trójmiasto.pl. A napiszę o nim bo ten blog z założenia ma w głównej mierze informować i propagować wszystko to co dzieje się w naszym kraju wobec Elvisa Presleya i jego twórczości.
19 lutego br. w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni odbył się koncert „Elvis. A Little Jazz Conversation”. Tytuł koncertu nawiązywał do przeboju Elvisa Presleya z 1968 roku, „A Little Less Conversation” z filmu „Live A Little, Love A Little”. Show przygotowali Pati Goli oraz Krzysztof Wojciechowski we współpracy z III Rokiem Studium Wokalno – Aktorskiego w Gdyni.
Na scenie pojawiło się piętnastu absolwentów uczelni. Tyle też przebojów króla rock’n’rolla wybrzmiało podczas koncertu. Każdy z młodych wokalistów bowiem wykonał jeden utwór. Występ rozpoczął się balladą „Bridge Over Troubled Water” zaśpiewaną przez Łukasza Gocławskiego. Kolejne minuty wypełniły takie przeboje jak „Return To Sender”, „Always On My Mind”, „Fever”, „Don’t Cry Daddy”, „In The Ghetto”, „You’ll Never Walk Alone” czy „Love Me Tender” (to ostatnie zaprezentowane w wersji disco). Jak pisze recenzent portalu Trójmiasto.pl, „niektóre z nich w oczywisty sposób nawiązywały do pierwowzorów, inne po muzycznej metamorfozie zmieniły się niemal nie do poznania. Nic dziwnego, bo twórcy aranżacji (Pati Goli i Krzysztof Wojciechowski, przyp.autor) nie ograniczali się do jazzu. Przeciwnie – zmieniając aranże pozwolili sobie na liczne muzyczne wycieczki czy to w stronę muzyki etnicznej, czy muzyki country lub szeroko pojętych muzycznych eksperymentów„.
Cały show trwał półtora godziny. Nie obeszło się również bez bisów. Wywołani oklaskami artyści zaprezentowali publiczności jeden z największych hitów króla rock’n’rolla – „Jailhouse Rock”.
Więcej informacji na temat tego wydarzenia oraz liczne zdjęcia znajdziecie na portalu Trójmiasto.pl w artykule „Idzie młodość. Energetyczny koncert III roku Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni”.

(info: Trójmiasto.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *