„Elvis’ Christmas Album” – gwiazdkowy album Presley’a i nowa technologia

Interesujący projekt z kolędami Elvisa Presley’a

Xmas3DMJak sprawić by stare nagrania mono brzmiały jakby zostały nagrane wczoraj?„, pytają w komunikacie prasowym producenci niecodziennej reedycji LP „Elvis’ Christmas Album”. „Można by pomyśleć, że to jest niemożliwe ale dzięki najnowszej technologi w rozwoju dźwięku stało się to rzeczywistością„, zapewniają. Ta nowa technologia, o której wspominają wydawcy to 3DM Technology dotychczas wykorzystywana w przemyśle gier komputerowych.
Obecnie twórcy technologi chcą rozpropagować ją w przemyśle muzycznym. „Do promocji tej nowej technologii zdecydowaliśmy się użyć płyty 'Elvis’ Christmas Album’, która jednocześnie stanie się naszym pierwszym projektem„, czytamy w tekście reklamującym nowe CD. „Ten album wydany w 1957 roku był dość kontrowersyjny i jednocześnie bardzo udany„. Jak zapewniają producenci płyty technologia 3DM pozwoli usłyszeć w nagraniach szczegóły które dotychczas nigdy nie były słyszalne („uwierzcie nam, 'Santa Claus Is Back In Town”, jeszcze nigdy nie brzmiał tak potężnie)!
Jednocześnie informują, że „Elvis’ Christmas Album” „zasadniczo został wykonany tylko w celach promocyjnych i dlatego dostępna będzie tylko niewielka liczba egzemplarzy„.

(info: Elvis Matters/Elvis Information Network/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *