„Elvis. Król rock’n’rolla” – Tele Tydzień zamieszcza obszerny rocznicowy tekst o Presley’u

W 82. rocznicę urodzin Elvisa Presley’a…

TeleTydzien Wczoraj pisałem o koncertach i spotkaniach organizowanych z okazji 82.rocznicy urodzin Elvisa Presley’a. Dzisiaj chciałbym zasygnalizować jedynie to co w związku z tą rocznicą zaczyna dziać się w polskich mediach (choć nie chciałbym by słowo „zaczyna” oznaczało jednocześnie „co w związku z rocznicą ukazało się”. Ale niestety, wszystkiego należy się spodziewać…)
Otóż, w najnowszym wydaniu tygodnika Tele Tydzień (magazynu z programem telewizyjnym) ukazał się obszerny artykuł „Elvis. Król Rock’n’Rolla”. Tekst zajmuje prawie dwie strony. Wypełniają go głównie informacje na temat początków kariery Elvisa, wspomnienia jego przyjaciół z lat dzieciństwa i kilka zdjęć.
Generalnie tekst czyta się bardzo przyjemnie gdyby nie powtarzane niemal za każdym razem historie o „obżarstwie”, domniemanej „narkomanii” Elvisa a także o tym, że w latach 60-tych i 70-tych nastąpił „smutny koniec gwiazdy”, „spadek zainteresowania publiczności” osobą Presley’a oraz to, że król rock’n’rolla „z trudem wytrzymywał na scenie dłużej niż godzinę” (no cóż, widać autor nie odrobił lekcji z twórczości Elvisa Presley’a i nie dotarł np. do jego koncertu z Memphis z 1976 roku). I jest jeszcze jedna ciekawostka… otóż „ostatnim filmem z udziałem Elvisa” był „Charro!”. Ale może się czepiam…
Tak czy tak, zachęcam do lektury i wyrażenia własnej opinii.

(info: Tele Tydzień/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *