„Elvis Live In…” – archiwalne nagrania koncertów Elvisa Presley’a

Wielkie występy Elvisa Presley’a

Birmingham Piątek. Jak co tydzień o tej porze chciałbym zaprosić Was do obejrzenia materiału wideo z legendarnych występów Elvisa Presley’a.
Na dzisiaj wybrałem show z 29 grudnia 1976 roku, który odbył się w Birmingham, Alabama. Występ, który był jednym z pierwszych który w życiu obejrzałem (poza oficjalnymi materiałami). Kasetę VHS otrzymałem od mojego przyjaciela, Błażeja, i pamiętam, że było to dla mnie wielkie przeżycie.
Presley’a ubranego w jumpsuit o nazwie Egyptian oglądało blisko osiemnaście i pół tysiąca fanów (18,400) zgromadzonych w Civic Center Coliseum. A on sam w ciągu nieco ponad godzinnego występu zaprezentował nie tylko swoje największe przeboje takie jak „Jailhouse Rock”, „It’s Now Or Never” czy medley „Mystery Train/Tiger Man” ale także m.in bardzo rzadko wykonywaną na koncertach balladę „The First Time Ever I Saw Your Face”.
Prezentowany dzisiaj materiał (dobrej jakości obraz połączony z profesjonalną ścieżką audio) został opracowany przez polskiego kolekcjonera Tomka M. Mam nadzieję, że będzie się Wam podobał.

ELVIS LIVE IN BIRMINGHAM,AL – 29 grudnia 1976 (godz.20:30)

(info: YouTube/Elvis Presley In Concert/Mariusz Ogiegło)

4 komentarze

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Warning: array_push() expects parameter 1 to be array, null given in /home/elvispro/domains/elvispromisedland.pl/public_html/wp-content/plugins/wp-auto-translate-free/classes/class-wp-translatorea-connector.php on line 29