„Elvis Live In…” – koncerty Elvisa Presley’a z lat 70-tych

Archiwalne materiały wideo

OmahaNebraska Piątkowy wieczór. Pora więc na kolejną odsłonę naszego cyklu „Elvis Live In…”. Tym razem chciałbym zaprosić Was na widownię Omaha Civic Auditorium w którym 1 lipca 1974 roku Elvis Presley dał niezapomniany koncert przed ponad dziesięcioma tysiącami fanów! Wśród wielbicieli był tego dnia obecny także wspierający do samego końca naszego bloga super fan z Wielkiej Brytanii, Rex Martin. To właśnie on nakręcił niemal kompletny występ (44:57 min z 47 minut) swojego idola w miejscowości Omaha w stanie Nebraska.
Ubrany w jumpsuit o nazwie Egyptian Elvis wykonał tego wieczora całą gamę swoich największych przebojów począwszy od „See See Rider” poprzez „Trying To Get To You”, „Polk Salad Annie”, „Suspicious Minds”, „I Can’t Stop Loving You” aż do „Help Me”, „Bridge Over Troubled Water” i „Big Boss Man”.
Oglądając ten niezwykły materiał (raz jeszcze wspaniale zmontowany przez polskiego kolekcjonera Tomka M.) warto zwrócić uwagę na to, że piosenkarz był tego dnia w doskonałym humorze, świetnie wyglądał a na początku koncertu podarował osobie na widowni jeden ze swoich pierścieni (ok.1:43min nagrania)!

ELVIS LIVE IN OMAHA,NE – 1 LIPCA 1974

(info: YouTube/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *