„Elvis Live In…” – legendarne występy króla rock’n’rolla

44 lata temu….

MSG1072Elvis to imię człowieka. A jeśli ktoś będzie nadal dopytywał o jego nazwisko to albo jest z kosmosu albo przez ostatnie dwie dekady przebywał na Księżycu – lub coś podobnego. W każdym razie, jego nazwisko brzmi Presley„, pisała Patricia O’Haire po oszałamiającym koncercie Elvisa Presley’a w nowojorskiej hali Madison Square Garden.
Dokładnie czterdzieści cztery lata temu, 10 czerwca 1972 roku, Elvis Presley zagrał dwa wyprzedane do ostatniego miejsca występy w MSG. Pierwszy o godzinie 14:30 (zrealizowany po latach na CD „An Afternoon In The Garden”). Kolejny show odbył się o pół do dziewiątej wieczorem. Oba obejrzało po dwadzieścia tysięcy osób. „Elvis nigdy nie brzmiał lepiej„, relacjonowali uczestnicy występów.
Osiem dni później, 18 czerwca 1972 roku, wieczorny koncert z Nowego Jorku z 10 czerwca, wytwórnia RCA wydała na płycie „Elvis: As Recorded At Madison Square Garden”.
Z tego samego koncertu zachowały się także materiały wideo. Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam aż…dwa z nich. Jeden to ponad dwudziestominutowy zapis koncertu a drugi to tylko próbka tego co jeszcze leży w prywatnych archiwach…

ELVIS LIVE AT MADISON SQUARE GARDEN – 10 czerwca 1972 (godz.20:30)
ELVIS LIVE AT MADISON SQUARE GARDEN – 10 czerwca 1972 (godz.20:30 – SAMPLER)

(info: YouTube/Elvis Presley In Concert/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *