Elvis Live In… – wielkie występy króla rock’n’rolla!

„Nie możemy zakończyć tego show w ten sposób…”

15lutegoDinnerShow W piątkowe popołudnie jak zawsze sięgamy do internetowego archiwum w którym odnaleźć można wspaniałe materiały wideo z koncertów Elvisa Presley’a.
Na dzisiejszy dzień przygotowałem absolutnie wyjątkowy, popołudniowy show z 15 lutego 1973 roku z hotelu Hilton w Las Vegas. Na czym polegała jego wyjątkowość zapytacie?
A no na tym,że tego dnia Elvis pojawił się na scenie przeziębiony. Po zaśpiewaniu kilku utworów (w tym „You Gave Me A Mountain” i „Fever”) opuścił scenę a jego miejsce zajęły towarzyszące mu grupy wokalne. J.D.Summer & The Stamps Quartet wykonali „Walk The Lonesome Road”, Bill Baize i The Stamps „When It’s My Time”, „How Great Thou Art” tym razem wybrzmiało w wykonaniu Donniego Sumnera i grupy The Stamps a „I Should Have Been Crucified” zaśpiewał Ed Enoch i The Stamps. Prowadzenie koncertu przejął natomiast przyjaciel artysty, Charlie Hodge.
Po tej nietypowej przerwie Elvis wrócił na scenę początkowo tylko po to by zaśpiewać tylko… „Can’t Help Falling In Love”, które miało zamknąć widowisko. Kiedy jednak kurtyna zaczęła opadać w dół Presley zwrócił się do fanów… „nie możemy zakończyć tego show w ten sposób”.
Złota kotara powędrowała w górę a Elvis zaśpiewał jeszcze „Faded Love” (bardzo rzadkie wykonanie w 1973 roku), „Polk Salad Annie”, „I’m So Lonesome I Could Cry” i kilka innych swoich przebojów.
Ciężko Wam sobie to wyobrazić? Dzięki wspaniałej pracy polskiego kolekcjonera, Tomka M, możecie to teraz także zobaczyć! Oto unikatowe nagrania z Dinner show z 15 lutego 1973 roku z Las Vegas…

ELVIS LIVE IN LAS VEGAS – 15 lutego 1973 (Dinner Show)

(info: YouTube/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *