Elvis Live In… – zapraszonie na koncert króla rock’n’rolla

Wspomnienia występu Elvisa z 1977 roku

Largo7720 maja 1977 roku Elvis Presley wyruszył w swoje trzydzieste pierwsze, przedostatnie jak się później okazało, tournee po USA. Obejmowało ono występy w dwunastu miastach począwszy od Knoxville, TN a skończywszy 2 czerwca na Mobile, AL.
Jednym z miast na trasie było Largo w stanie Maryland. 22 maja Elvis Presley zagrał tam dla dziewiętnastu tysięcy fanów. Ubrany w jumpsuit Mexical Sundial wykonał kilkanaście swoich wielkich przebojów, m.in „Fairytale”, „Jailhouse Rock”, „It’s Now Or Never”, „My Way” a nawet „Blueberry Hill”. Recenzent John McKelway z Washington Star pisał w swoim artykule z 23 maja 1977 roku, że „Elvis ciągle śpiewa w swoim głębokim rytmicznym pomruku czasami wybuchając głośniej w wyższych partiach„.
I choć reszta tekstu nie była zbyt pozytywna to jak wynika z opinii Williama Gildea piszącego dla Washington Post publiczność była zachwycona swoim idolem. „Kobiety w wieku lat nastu i ponad dwudziestu rzuciły się szturmem w kierunku sceny by złapać szalik, który rzucał (Elvis, przyp. autor) z szyi (Kiedy on zrzucał jeden szal, jego pomocnik nakładał mu na ramiona kolejny)„.
Z tego niezwykłego wieczornego show (występ rozpoczął się ok. godz.20:30) zachowało się krótkie, ok.20 minutowe, wideo, które dzisiaj w ramach cyklu „Elvis Live In” chciałbym Wam zaproponować.
Mam nadzieję, że będzie się Wam podobać.

ELVIS LIVE IN – LARGO, MD (godz.20:30)

(info: Elvis In Concert/YouTube/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *