„Elvis’ NBC TV Comeback Special” zostanie wyświetlony w kinach w te wakacje!

W 50.rocznicę nakręcenia legendarnego programu telewizyjnego

Branżowy magazyn Rolling Stone poinformował na swoich stronach, że w związku z przypadającą w tym roku 50.rocznicą powstania legendarnego programu telewizyjnego „ELVIS” znanego bardziej jako „Elvis’ NBC TV Comeback Special” firma Authentic Brand Group będąca właścicielem Elvis Presley Enterprisess przygotowała dla fanów specjalną niespodziankę.

W rocznicę śmierci piosenkarza, 16 sierpnia a następnie 20 sierpnia, w kinach na całym świecie zostanie wyświetlony show stacji NBC, który okazał się przełomowy dla kariery Elvisa Presleya. „Oglądanie Elvisa na ekranie jest jednym z najbardziej niezapomnianych i wpływowych doświadczeń na rynku i z niecierpliwością czekamy na zaprezentowanie publiczności na całym świecie tego special a także przyszłych wydarzeń„, przyznał na łamach Rolling Stone starszy wiceprezes ds. rozrywki w firmie ABG, Marc Rosen.

W najbliższym czasie władze firmy ABG mają przedstawić szczegółową listę kin i państw, w których zostanie wyświetlony program „NBC TV Comeback Special”. Pozostaje zadać sobie pytanie czy pokaz ten dotrze do Polski?

Widowisko stacji NBC zostało wyemitowane w grudniu 1968 roku i miało najlepszą oglądalność w całym roku. „Elvis prawie nigdy się nie denerwował, ale wtedy tak„, wspominał D.J.Fontana. „Zagraliśmy kilka piosenek a po chwili poluzowało i okazało się, że jest dobrze. Przez długi czas znajdował się z dala od publiczności„.
Prace nad programem ruszyły po siedmiu latach nieobecności Presleya na estradach. Przerwę od występów na żywo wypełniły mu występy w hollywoodzkich produkcjach i nagrywanie do nich ścieżek dźwiękowych.

(info: Rolling Stone/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *