„Elvis: Omaha, Nebraska ’74” – FTD Label zapowiada kolejny album

Dwa koncerty króla rock’n’rolla z 1974 roku!

Jeszcze w tym miesiącu, bo datę premiery przewidziano na 24 kwietnia, do sprzedaży trafi kolejny album z kolekcjonerskiego katalogu FTD Label. Tym razem będzie to dwupłytowe wydawnictwo „Elvis: Omaha, Nebraska” zawierające zapisy czerwcowych występów Presleya w tytułowym mieście Omaha w stanie Nebraska.

Koncerty, popołudniowy i wieczorny, odbyły się 30 czerwca 1974 roku i do dzisiaj uważane są za jedne z najlepszych z 1974 roku. Elvis był w ich trakcie w doskonałym humorze i kondycji. Na każdym z występów wykonywał całą gamę swoich największych przebojów – od „See See Rider”, „I Got A Woman”, „All Shook Up”, „Hound Dog” i „Love Me Tender” aż po doskonałe „Polk Salad Annie”, „Suspicious Minds” czy „I Can’t Stop Loving You”.

Na płycie „Elvis: Omaha, Nebraska” oba koncerty usłyszymy w doskonałej jakości dźwięku – nagrane profesjonalnie (tzw. soundboard). Płyty opakowane będą w pięciopanelowy digipack.

Wraz z tym newsem w Internecie pojawiły się także wstępne informacje dotyczące kolejnych produktów FTD Label. Jak podają niektóre źródła Ernst Jorgensen rozważa zrealizowanie w niedługim czasie w ramach serii „Classic Album” dwóch koncertowych longplayów Elvisa – „As Recorded At Madison Square Garden” i „Aloha From Hawaii”. Niestety, materiał dotyczący obu płyt wydaje się być już całkowicie wyczerpany (nie licząc amatorskich zapisów audio pozostałych koncertów z Madison Square Garden oraz sesji, która miała miejsce po koncercie Aloha From Hawaii a w trakcie której nagrane zostały piosenki do amerykańskiej edycji programu).

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

One Comment

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *