„Elvis Presley. Canada 1957” – jedyne występy króla poza granicami USA…

… na nowym albumie od ElvisOne!

Canada57 Teorii na temat tego dlaczego Elvis Presley nie występował poza granicami USA jest wiele. Winą za to jedni obarczają Pułkownika Parkera – menedżera Presley’a a inni zrzucają to brak technicznych rozwiązań. Jedno pozostaje jednak pewne – poza występami w Kanadzie w roku 1957 roku król rock’n’rolla nie zagrał ani jednego koncertu poza Stanami Zjednoczonymi.
I właśnie tym, historycznym, kanadyjskim koncertom z kwietnia i sierpnia 1957 roku dedykowany będzie kolejny album wytwórni ElvisOne.
Na zapowiadanej płycie „Elvis Presley. Canada 1957” znajdą się wszystkie dostępne materiały audio dokumentujące wizytę Presley’a w Kanadzie. Krążek otworzy dziesięć piosenek pochodzących z pięciu singli zrealizowanych w Kanadzie w roku 1957. Następnie usłyszymy sześć utworów zarejestrowanych podczas koncertów Elvisa w Toronto i Vancouver (niestety wciąż są to jedynie kilkusekundowe fragmenty). Album dopełnią spoty radiowe promujące kanadyjskie występy Elvisa oraz wywiady z piosenkarzem (w tym kompletny zapis konferencji prasowej z Vancouver z 31 sierpnia 1957 roku – ponad 22 minuty!).
Jak zawsze w przypadku ElvisOne zapowiada się solidna pozycja, którą gorąco polecam!

(info: Day By Day/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *