Elvis Presley, muzyka gospel, nowy projekt Sony… i koncert w Rzeszowie!

Elvis i muzyka gospel

Jim Murray, wieloletni członek kwartetu gospel towarzyszącego Elvisowi Presleyowi zarówno podczas występów na scenie jak i nagrań w studiu zdradził w rozmowie z Arjanem Deelenem szczegóły dotyczące nowego muzycznego projektu wydawnictwa Sony.
Wokalista wyjawił, że premiera wydarzenia będzie miała miejsce podczas tegorocznego Elvis Week w Memphis i dotyczyć będzie muzyki gospel. Według jego słów, on a także pozostali członkowie The Imperials oraz The Stamps zarejestrowali nowe wokale (nowe chórki) do trzech oryginalnych utworów Elvisa. Wśród piosenek wymienionych przez Jima Murraya znalazły się m.in „Run On” z drugiego LP Presleya z muzyką gospel, „How Great Thou Art” oraz „Bosom Of Abraham” z płyty „He Touched Me” z 1971 roku.
Podobno w sam projekt bardzo mocno zaangażowała się także córka Elvisa, Lisa Marie. W rozmowie, Jim Murray, dodał, że Lisa osobiście zadzwoniła do niego by podziękować za zaangażowanie w to nowe muzyczne przedsięwzięcie.
Warto dodać, że Jim Murray, już za kilka dni ruszy w europejską trasę koncertową w ramach projektu „An Evening With Elvis’ Friends and Original Musicians”.

Ale to nie koniec wiadomości z 'obozu’ grupy The Imperials. Kolejny news dotyczy bowiem w bezpośredni sposób… polskich fanów! Otóż, jak poinformował Terry Blackwood, „po zakończeniu Elvis Week The Imperials udają się w sierpniu do Danii na trzy koncerty a stamtąd lecimy do Polski do Krakowa na koncert w Rzeszowie gdzie wystąpimy z zespołem i chórem. Show będzie nazywał się 'The Gospel Side Of Elvis’. Drzwi się otwierają a my jesteśmy podekscytowani, że możemy przez nie przejść„.

Informację podaną przez Terry’ego Blackwooda potwierdził kilka minut później organizator przedsięwzięcia, założyciel Stowarzyszenia Elvis Lives – Marcin Życzyński. Koncert grupy odbędzie się już 25 sierpnia br. na rzeszowskim rynku.

(info: Elvis Lives/A.Deelen/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *