„Elvis Presley: The Searcher” – premiera długo wyczekiwanego filmu dokumentalnego już w kwietniu!

Ruszyła promocja dokumentu nowego HBO poświęconego Elvisowi

„Elvis Presley: The Searcher” to absolutny Numer 1 jeśli chodzi o oczekiwania fanów na rok 2018. Premiera nowego, długo wyczekiwanego dokumentu HBO została zaplanowana na 14 kwietnia br.
W udzielonym niedawno wywiadzie dla branżowego magazynu Billboard była żona artysty, Priscilla Presley, zdradziła kilka informacji dotyczących nowej produkcji.
Film „Elvis Presley: The Searcher” będzie trwał trzy i pół godziny i zostanie pokazany w dwóch częściach. Widzowie będą towarzyszyć legendarnemu artyście począwszy od pierwszych, amatorskich występów w bluesowych klubach w Memphis, przy powstawaniu jego wczesnych przebojów aż do późnych lat sześćdziesiątych, wyczerpujących tras koncertowych z lat siedemdziesiątych i ostatnich sesji nagraniowych z 1976 roku z Jungle Room w Graceland. Elvisa przed kamerami wspominać będą zarówno członkowie rodziny (Priscilla Presley), jak i przedstawiciele środowiska artystycznego (Bruce Springsteen czy nieżyjący już Tom Petty) a nawet naukowcy. Wszystkie wywiady i rozmowy zostały zarejestrowane specjalnie na potrzeby filmu.
„Elvis Presley: The Searcher” kończy się wątkiem śmierci Bobby’ego Kennedy’ego i niezwykłym, emocjonalnym wykonaniem przez Presley’a utworu „If I Can Dream” nagranego i zaśpiewanego podczas słynnego programu „NBC TV Comeback Special” (org. „Elvis”). „Polityka Elvisa była dla pokoju. On nie rozumiał wszystkiego o co chodziło w wojnie w Wietnamie ale nie angażował się w politykę„, czytamy w rozmowie z Priscillą. „To była jedyna rzecz, której nigdy nie robił. Artysta miał bawić swoją publiczność„.
Premierze filmu towarzyszyć będzie także nowa płyta. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, Sony Legacy zrealizuje ścieżkę dźwiękową z omawianego powyżej filmu dokumentalnego. Na chwilę obecną brak jednak szczegółów co do składu nagrań i ewentualnej formy wydania albumu.
W Internecie natomiast można spotkać amatorskie nagranie zapowiedzi filmu wyemitowane podczas specjalnego pokazu. Nagranie jest bardzo słabej jakości (zostało zarejestrowane telefonem) ale i tak daje przedsmak tego co czeka na nas, fanów, już 14 kwietnia br.

(info: Elvis Information Network/Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *