„Wrocław – Graceland 6 rano” we wspomnieniach

Wyjątkowy koncert we Wrocławiu

Wczoraj na całym świecie obchodzono 88 rocznicę urodzin Elvisa Presleya. Rocznicowe wydarzenia nie ominęły również naszego kraju a ich głównym i najważniejszym punktem był koncert „Wrocław – Graceland 6 rano” zorganizowany przez wrocławskie Radio RAM.

To wyjątkowe wydarzenie powstało z myślą nie tylko o wielkim artyście jakim był Elvis Presley lecz przede wszystkim by upamiętnić wybitną dziennikarkę i jego wielką fankę, Monikę Jaworską, którą pożegnaliśmy dokładnie rok temu.

Koncert, na którym gwiazdy wrocławskiej sceny zaśpiewają piosenki jej (Moniki, przyp. autor) ukochanego Króla to było jedno z marzeń Moniki„, napisano na stronie Radia RAM. I to marzenie się spełniło.

Największe przeboje Presleya oraz niezapomniane utwory z jego bogatego repertuaru wybrzmiały na Scenie Koncertowej im. Jana Kaczmarka we Wrocławiu dwukrotnie. Po raz pierwszy o godzinie 17.00 i kolejny trzy godziny później. „Return To Sender”, „Love Letters”, „My Way”, „Love Me Tender”, „Can’t Help Falling In Love” czy ukochane przez Monikę „Suspicious Minds” wykonali m.in Alicja Janosz, Natalia Lubrano, Adrianna Strycz, Justyna Szafran, Radek Bielecki i Paweł Gołębski.

Nie zabrakło także samego Elvisa, w którego wykonaniu licznie zgromadzona publiczność mogła usłyszeć fragment majestatycznego „An American Trilogy”.

Wieczorny koncert, z godziny 20:00, transmitowany był przez Radio RAM. Dzięki uprzejmości *D.J-Maćka!*, który dokonał jego zapisu, dzisiaj możemy wrócić do tych wzruszających momentów (a Ci, którzy podobnie jak ja nie mogli uczestniczyć w koncertach, przeżyć je na nowo) i wspomnieć zarówno Elvisa jak i Monikę.

„WROCŁAW – GRACELAND 6 RANO” – POSŁUCHAJ!

(Info: Radio RAM/Elvis Presley Forum.pl/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *