„Elvis. The Searcher” – premiera płyt ze ścieżką dźwiękową już w najbliższy piątek

„Suspicious Minds” promuje soundtrack z nowego filmu HBO!

Już w najbliższy piątek, tj. 6 kwietnia br., do sprzedaży trafi najnowszy album Elvisa Presleya. Płyta zatytułowana „Elvis. The Searcher” będzie jednocześnie ścieżką dźwiękową z filmu dokumentalnego wyprodukowanego przez HBO pod tym samym tytułem.
Wraz ze zbliżającą się premierą wciągającego dokumentu na temat Elvisa Presleya zatytułowanego 'The Searcher’ ukaże się album na którym znajdą się wszystkie przebojowe utwory użyte w ścieżce dźwiękowej a także kilka rzadkich nagrań„, napisała Holly Williams w tekście dla branżowego magazynu Rolling Stone. Obok dobrze znanych wersji master fani będą mogli usłyszeć m.in nagrania z prób, koncertów oraz programów telewizyjnych z udziałem legendarnego artysty. Nie zabraknie także materiałów z historycznych i ważnych dla kariery Presleya sesji nagraniowych. Jednym z takich utworów będzie „Susipicious Minds” nagrany w 1969 roku na prośbę producenta Chipsa Momana w American Sound Studio. Na wydawnictwie „The Searcher” fani otrzymają go w zupełnie innej od oryginalnej wersji – w tzw. podejściu szóstym. Surowa, pozbawiona dodatkowych wokali i zawierająca jeszcze wstawki organowe wersja doskonale obrazuje w jaki sposób Elvis tworzył swoje wielkie przeboje i jak pracował w studiu.

Warto przypomnieć, że album „Elvis. The Searcher” zostanie zrealizowany w trzech wariantach. W podstawowym, na który składa się tylko jedno CD z osiemnastoma utworami, wydanie Deluxe złożone z trzech płyt CD z pięćdziesięcioma pięcioma utworami (plus specjalna broszura) oraz dwóch płyt winylowych.

W wydaniu Deluxe obok nagrań samego Elvisa będzie można usłyszeć także piosenki innych wykonawców – wokalistów i zespołów, którzy mieli wpływ na przebieg kariery przyszłego króla rock’n’rolla i tych, których Elvis Presley zainspirował do zajęcia się muzyką.

W Polsce koszt wydania Deluxe to około 151,81 PLN

„SUSPICIOUS MINDS” – ELVIS PRESLEY (TAKE 6. THE SEARCHER PROMO)

(info: Rolling Stone/Gandalf/Mariusz Ogiegło)

Add a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *